سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Morgan Kaufmann Publishers, Elsevier Inc.

اثر: David A. Patterson & John L. Hennessy

تعداد صفحه: 911

حجم: 23.9MB

جلد کتاب معماری کامپیوتر پترسون ویرایش چهارم

توضیحات کتاب (خلاصه پیشگفتار):

While programmers could ignore the recent switch from uniprocessor to multicore microprocessors and rely on computer architects, compiler writers, and silicon engineers to make their programs run faster without change, that era is over. For programs to run faster, they must become parallel. While the goal of many researchers is to make it possible for programmers to be unaware of the underlying parallel nature of the hardware they are programming, it will take many years to realize this vision. Our view is that for at least the next decade, most programmers are going to have to understand the hardware/software interface if they want programs to run efficiently on parallel computers.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Prentice Hall, Pearson Education Inc.

اثر: M. Morris Mano

تعداد صفحه: 524

حجم: 56MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (خلاصه پیشگفتار):

این کتاب همان گونه که با سازماندهی و طراحی کامپیوتر سر و کار دارد، با معماری کامپیوتر هم سر و کار دارد. معماری کامپیوتر حول مباحث ساختار و رفتار ماژولهای عملکردی کامپیوتر و اینکه چگونه آنها برای برآوردن نیارهای پردازشی کاربر تعامل می کنند، بحث می کند. سازماندهی کامپیوتر به این مطلب می پردازد که چگونه اجزای سخت افزاری برای تشکیل یک سیستم کامپیوتری به هم متصل می شوند. طراحی کامپیوتر، با توجه به یک مجموعه مشخصات داده شده، به نحوه توسعه سخت افزار مورد نیاز کامپیوتر می پردازد.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: William Stallings

تعداد صفحه: 787

حجم: 4.82MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیشگفتار کتاب):

پس از ویرایش هشتم، در چهار سال اخیر شاهد ادامه نوآوری‌ها و پیشرفت‌ها بوده‌ایم. در این ویرایش جدید، ضمن پوشش گسترده و کامل مباحث مطرح، به این تغییرات هم پرداخته‌ایم. جهت انجام بازبینی‌ها، تعدادی از اساتید و شاغلین این حوزه کتاب را مورد بررسی کامل قرار دادند و نتیجه این شد که در بسیاری از جاها، روایت کتاب واضح‌تر و دقیق‌تر شد و عکس‌های بهتری برای توضیح مطالب در نظر گرفته شد. اهم تغییرات این ویرایش عبارتند از:

  • اتصال نقطه به نقطه: با استفاده از مثال (QuickPath Interconnect (QPI شرکت اینتل، این تکنولوژی جدید که به‌سرعت در حال جایگزینی با تکنولوژی سنتی معماری مبتنی بر bus است را شرح می‌دهیم.
  • PCI Express: این تکنولوژی یک معماری استاندارد شده‌ی اتصال نقطه به نقطه خارجی است و جایگزین PCI و دیگر معماری‌های مبتنی بر bus شده است.
  • درایوهای SSD: استفاده از درایوهای حالت جامد (Solid State Drives) به جای درایوهای دیسک سخت، در طیفی از کامپیوترها رواج یافته است. این کتاب در یک بخش به SSD و تکنولوژی فلش مموری که در پس آن قرار دارد، می‌پردازد.
  • استانداردهای ورودی/خروجی: انعکاس آخرین پیشرفت‌ها از جمله تاندِربُلت (Thunderbolt).
  • معماری چندهسته‌ای: حجم مطالب در این موضوع افزایش چشم‌گیری داشته است.
  • بانک تست: مجموعه‌ای از سؤالات بلی/خیر، چندگزینه‌ای، و جای خالی برای هر فصل در نظر گرفته شده است.
مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: Andrew S. Tanenbaum

تعداد صفحه: 801

حجم: 5.59MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیشگفتار کتاب):

پنج ویرایش اول این کتاب بر اساس این ایده بنا نهاده شده بودند که می‌توان یک کامپیوتر را به صورت سلسله مراتبی از سطوح دید، که هر سطح عملکرد تابعی خوش تعریف را انجام می‌دهد. این مفهوم بنیادین امروزه هم مانند زمان ویرایش اول این کتاب معتبر است و مبنای ویرایش ششم هم قرار گرفته است. سطوح منطق دیجیتال، ریزمعماری، معماری مجموعه دستورالعمل، سیستم عامل، و زبان اسمبلی به صورت مبسوط مورد بحث قرار گرفته‌اند.

هرچند ساختار اساسی کتاب حفظ شده است اما ویرایش ششم، برای به‌روز ماندن، تغییرات زیادی به خود دیده است. به‌عنوان نمونه از Core i7 اینتل، OMAP4430 تگزاس اینسترامِنت، و ATmega168 اَتمِل برای مثال‌ها استفاده شده است. Core i7 مثالی از یک CPU محبوب روی لپتاپ‌ها، کامپیوترهای رومیزی، و سرورهاست. OMAP4430 مصداق بارزی از CPUهای مبتنی بر ARM است که به طور گسترده در اِسمارت فون‌ها و تبلت‌ها استفاده شده است.

مطالعه بیشتر...

برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional