سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: The Pragmatic Programmers, LLC.

اثر: Brian P. Hogan, Chris Warren, Mike Weber, Chris Johnson, And Aaron Godin

تعداد صفحه: 339

حجم: 6.62MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار کتاب):

امروزه دیگر این کافی نیست که تنها بدانید چگونه باید با HTML، CSS، و کمی هم Javascript سر و کله زد. توسعه دهنده وب امروزی نیاز دارد بداند چگونه کد قابل تست بنویسد، رابط کاربری تعاملی بسازد، و حتی گاهی بعضی تنظیمات سرور را انجام دهد. این کتاب مجموعه ای از بیش از 40 تکنیک کاربردی است؛ از ترفندهای هوشمندانه CSS که کاربران وب را خرسند می کند گرفته تا تنظیمات سمت سروری که زندگی شما و کاربرانتان را راحت تر می کند. در این کتاب شما گلچینی از تکنیک های تضمینی و راه حل های نوین را خواهید یافت.

اگر کارهای تحت وب انجام می دهید، این کتاب بدرد شما می خورد. اگر طراح وب هستید و یا توسعه دهنده frontend ای که قصد دارد مهارت خود را در زمینه های دیگر توسعه تحت وب گسترش دهد، شما این شانس را یافته اید تا با تعدادی کتابخانه و گردش کاری جدید آشنا شوید که به ثمر بخشی بیشتر شما کمک می کنند. اگر تجربه کاری زیادی در backend دارید، و قصد دارید که با یادگیری چند تکنیک frontend سرعت انجام کارهای خود را افزایش دهید، باز هم تعدادی تکنیک خوب را مخصوصاً در بخش های مربوط به گردش کاری و تست خواهید یافت.

در این کتاب گلچینی از موضوعات برجسته را گردآوری کرده ایم که به شما در شروع راهی به سمت توسعه وب پیشرفته تر کمک می کند. هر تکنیک یک مسئله مبتلا به را معرفی می کند و سپس برای سناریویی که احتمالاً شما با آن مواجه هستید، راه حلی را ترسیم می کند. حال این مسئله ممکن است چگونگی تست سایت شما در چندین مرورگر باشد، چگونگی ساخت سریع یک وب سایت استاتیک ساده و استقرار خودکار آن باشد، چگونگی ساخت یک فرم تماس ساده باشد که نتایج را ایمیل می کند، یا این که چگونه می توان آپاچی را برای بازهدایت URL ها و خدمات رسانی ایمن تنظیم کرد.

در این کتاب برای راحتی شما علاوه بر چگونگی، چرایی راه حل ها را هم شرح داده ایم. اما چون این یک کتاب آشپزی از دستورالعمل های طبخ است! به موضوع پیچیده تر معماری سیستم نپرداخته ایم، هرچند اشاراتی را در بخش انتهایی "کنکاش بیشتر" هر دستور کار آورده ایم.

در زیر فهرست کلی مطالب کتاب آمده است:

  1. تکنیک های چشم نواز: راه هایی که شما می توانید با استفاده از CSS و ... به نمای صفحات خود ادویه اضافه کنید.
  2. تکنیک های رابط کاربری: انواعی از تکنیک ها برای ساخت رابط کاربری بهتر؛ شامل چهارچوب های کاری (فریم ورک های) جاوا اسکریپت Knockout و Backbone، و ساخت قالب برای ارسال ایمیل های HTML ای.
  3. تکنیک های داده ای: مروری بر راه های کار روی داده های کاربر؛ شامل طراحی فرم تماس با ما، و چگونگی ساخت نرم افزار های پایگاه داده محور با استفاده از CouchApps.
  4. تکنیک های موبایلی: در مورد رابط کاربری، گام را فراتر گذاشته و نگاهی به راه های کار با پلتفرم های پردازش موبایلی خواهیم داشت. اوقاتی را با jQuery Mobile طی خواهیم کرد، نگاهی به چگونگی بهره گرفتن از رویدادهای صفحات چند-لمسی خواهیم داشت، و در این موضوع که چه وقتی باید نسخه ای موبایلی از یک صفحه ارائه داد، عمیق تر می شویم.
  5. تکنیک های گردش کاری: راه های ارتقاء فرایندها را به شما نشان خواهیم داد؛ بررسی خواهیم نمود که چگونه SASS می تواند در مدیریت CSS های بزرگ، زندگی را برای شما آسان کند. همچنین CoffeeScript، یک لهجه جدید برای نوشتن جاوا اسکریپت، را به شما معرفی می کنیم که می تواند نتایج شُسته و رُفته و قابل کنترلی را تولید کند.
  6. تکنیک های تست: به کمک تست های خودکار، سایت های ضدگلوله تری خواهید ساخت! و نحوه تست جاوا اسکریپت را خواهید آموخت.
  7. تکنیک های میزبانی و استقرار: به شما در ساخت یک ماشین مجازی کمک می کنیم تا قبل از راه اندازی واقعی سایت، یک محیط تست در اختیار داشته باشید. نحوه انجام تنظیمات ایمنی سایت، انجام صحیح بازهدایت، و حفاظت از محتوی را پوشش خواهیم داد. همچنین خواهیم دید که چطور می توان استقرار وب سایت ها را بشکلی خودکار سازی کرد که هیچ گاه فایلی اتفاقاً از قلم نیافتد.

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional