سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انتشارات: John Wiley & Sons, Inc.

اثر: Rod Stephens

تعداد صفحه: 962

حجم: 14.2MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی مقدمه‌ی کتاب):

در زمینه‌ی برنامه‌نویسی، یادگیریِ کم می‌تواند به واقع خطرآفرین باشد. با خواندن کتاب‌هایی از قبیل «یادگیری برنامه‌نویسی #C در 24 ساعت»، تنها پس از چند هفته حس خواهید کرد که هر آنچه برای برنامه‌نویسی لازم است را آموخته‌اید.

به وضوح به خاطر دارم وقتی را که اولین کلاس برنامه‌نویسی‌ام را به پایان بردم. زبان مورد استفاده، UCSD Pascal بود و پس از کلاس به خوبی آن را یاد گرفته بودم. نحوه‌ی استفاده از زبان، رسم گرافیک‌های ساده، و خواندن و نوشتن فایل‌ها را آموخته بودم. کاملاً مطمئن بودم که، با تلاش کافی، هر برنامه‌ی قابل تصوری را می‌توانم بنویسم.

از آن وقت تا حالا فرصت‌های کاری فراوانی داشته‌ام که بفهمم چقدر در اشتباه بوده‌ام. روی پروژه‌هایی در بیش از ده زبان برنامه‌نویسیِ متفاوت کار کرده‌ام، که هر یک مزایا و معایب خود را داشته است - روی سیستم‌هایی با معماریِ برازنده که اضافه کردن یک ویژگی آب خوردن بوده و روی سیستم‌های هولناکی با بیش از 50,000 خط که بد طراحی شده بودند و از ترس خراب شدن آن، حتی برای تغییر یک خط می‌بایست یک هفته کد را مطالعه کرد. از آن موقع تا حالا همچنین تئوری پیچیدگی را مطالعه کرده و یاد گرفته‌ام که، به زبان ساده، هزاران مسئله‌ی سخت (NP-Complete) قابل اثبات وجود دارد که نمی‌توان آنها را در زمانی معقول حل کرد.

حتی به خودی خود، #C یک زبان پیچیده و قدرتمند است و تمام امکانات یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا را داراست. به‌علاوه، این زبان ویژگی‌های کمکی زیادی را هم در کنار خود دارد - ویژگی‌هایی که به شما امکان می‌دهند روی آرایه‌ها عملیات جُستار مانند (query-like) بزنید، پردازش موازی داشته باشید، اشیاء را برای مبادله‌ی راه دور مبتنی بر پیام serialize و deserialize کنید، و ... . در نهایت، محیطی هم که #C را در بر گرفته است، پیچیدگی‌های خود را به همراه می‌آورد. چارچوب NET. دارای بیش از 10,000 کلاس است که دسترسی به کتابخانه‌هایی جهت رمزنگاری، تطبیق عبارات منظم، تعامل با سیستم‌عامل، شبکه‌سازی، و ... را فراهم می‌آورند.

این کتاب تا جای ممکن به شرح این پیچیدگی‌ها می‌پردازد؛ اجزای زبان #C را به تفصیل بیان می‌کند و به توضیح برخی اجزای چارچوب NET. که بیشترین کاربرد را در ساخت نرم‌افزارهای کاربردیِ پیچیده دارند می‌پردازد. مخاطب این کتاب برنامه‌نویسان متوسط و پیشرفته‌ای هستند که پیش‌تر در #C یا زبانی دیگر برنامه‌نویسی کرده‌اند. به مدد برخی پیوست‌ها، مطالعه‌ی این کتاب برای مبتدیانی که قصد یاد گرفتن برنامه‌نویسی را دارند نیز ممکن است ولی این کار قدری برای آنها سخت خواهد بود، چون فرض شده است که مخاطب مفاهیم پایه‌ی برنامه‌نویسی را می‌داند و ترتیب آموزشی این مفاهیم رعایت نشده است.

در ادامه، فهرست فصل‌های این کتاب آمده است:

 1. محیط #C
 2. نوشتن اولین برنامه
 3. ساختار فایل برنامه و کد
 4. انواع داده‌ای، متغیرها، و ثابت‌ها
 5. عملگرها
 6. متدها
 7. دستورات کنترلی برنامه
 8. LINQ
 9. اداره‌ی خطاها
 10. پیگیری و رفع اشکال
 11. مفاهیم برنامه‌نویسی شیءگرا
 12. کلاس‌ها و ساختارها
 13. فضاهای نام
 14. کلاس‌های گردایه‌ای (Collection Classes)
 15. Genericها (کلاس‌ها یا متدهای کلی)
 16. چاپ کردن
 17. پیکربندی و منابع
 18. جریان‌ها (Streams)
 19. اشیاء سیستم فایل (File System)
 20. شبکه‌سازی
 21. عبارات منظم
 22. برنامه‌نویسی موازی
 23. ADO.NET
 24. XML
 25. Serialization
 26. بازتاب (Reflection اطلاعات نوع و ...)
 27. رمزنگاری

 

در ادامه، فهرست پیوست‌های این کتاب آمده است:

 1. حل تمرینات
 2. انواع داده‌ای
 3. اعلان متغیرها
 4. اعلان ثابت‌ها
 5. عملگرها
 6. اعلان متدها
 7. خصیصه‌های کاربردی
 8. دستورات کنترلی
 9. اداره‌ی خطاها
 10. LINQ
 11. کلاس‌ها و ساختارها
 12. کلاس‌های گردایه‌ای
 13. اعلان Genericها
 14. چاپ کردن و گرافیک
 15. کلاس‌های استثناء کاربردی
 16. مشخص‌سازهای قالب تاریخ و زمان
 17. دیگر مشخص‌سازهای قالب
 18. جریان‌ها
 19. کلاس‌های سیستم فایل
 20. عبارات منظم
 21. برنامه‌نویسی موازی
 22. XML
 23. Serialization
 24. بازتاب

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional