سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Elsevier, Inc.

اثر: Keith D. Cooper & Linda Torczon

تعداد صفحه: 825

حجم: 6.67MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیشگفتار کتاب):

صنعت ساخت کامپایلر مدام در حال تغییر است؛ دلیل عمده‌ی آن تغییر در پردازنده‌ها و سیستم‌ها است. برای مثال در سال 1998 وقتی می‌خواستیم شروع کنیم به نوشتن اولین نسخه از این کتاب، برخی از همکاران ما - چون اجراهای خارج از ترتیب تا حد زیادی اثر زمانبندی دستورالعمل‌ها را خنثی می‌کرد - گنجاندن فصلی درباره‌ی زمانبندی دستورالعمل‌ها در این کتاب را زیر سوال بردند. امروزه، رشد پردازنده‌های چندهسته‌ای و نیاز به هسته‌های بیشتر، بار دیگر پایپ‌لاین‌های با حفظ ترتیب را جذاب نموده است زیرا جای کمی که این پایپ‌لاین‌ها اشغال می‌کنند، طراح را قادر می‌سازد تا تعداد هسته‌های بیشتری را روی یک چیپ جای دهد. زمانبندی دستورالعمل‌ها در آینده‌ی نزدیک نیز همچنان اهمیت خود را حفظ خواهد کرد.

گروه‌هایی که در حوزه‌ی ساخت کامپایلر فعالیت دارند، مدام در حال توسعه‌ی تکنیک‌ها و الگوریتم‌های جدید هستند، همچنین بعضی از روش‌های قدیمیِ مؤثر که اکثراً به‌دست فراموشی سپرده شده بودند، مجدداً در حال احیا شدن هستند. یک تحقیق که اخیراً انجام شد، انگیزش فراوانی را برای استفاده از گراف‌های وتری در تخصیص رجیستر ایجاد کرد (بخش 2.5.13 کتاب را ببینید) و نویدبخش ساده‌سازی بعضی از جنبه‌های تخصیص‌دهنده‌های رنگ‌آمیزی گرافی است. الگوریتم Brzozowski تکنیکی برای کاهش تعداد حالات DFAها است که به اوایل دهه 1960 بازمی‌گردد ولی چندین دهه است که در دروس کامپایلر به آن پرداخته نشده است (بخش 2.6.2 از کتاب را ملاحظه بفرمایید). به راحتی می‌توان از روی پیاده‌سازی الگوریتم subset construction (تبدیل DFA به NFA) این الگوریتم را هم پیاده‌سازی نمود.

حال، چطور می‌توان یک دوره‌ی آموزشی درباره‌ی ساخت کامپایلر را ترتیب داد تا دانشجویان را برای ورود به این حوزه‌ی دائماً در حال تغییر آماده کند؟ اعتقاد ما بر این است که چنین درسی باید مجموعه‌ای از مهارت‌های پایه‌ی مورد نیاز هر دانشجو برای ساخت اجزای کامپایلری جدید و اعمال تغییرات در اجزای کامپایلری موجود را دربرگیرد. دانشجویان هم باید مفاهیم کلی مثل ارتباطات میان کامپایلر، linker، loader، و سیستم‌عامل را در قالبی متقن بیاموزند و هم جزئیات دقیقی مانند این که نویسنده‌ی کامپایلر چه‌طور می‌تواند کل فضای کد استفاده شده توسط کد حفظ مقادیر رجیسترهایی که باید مقادیرشان در هر فراخوانی زیربرنامه حفظ شود را کاهش دهد.

فهرست فصل‌های این کتاب در زیر آمده است:

 1. مروری بر کامپایل کردن
 2. اسکنرها
 3. پارسرها
 4. تحلیل حساس به متن
 5. نمایش‌های میانی
 6. انتزاع زیربرنامه‌ای
 7. شکل کد
 8. مقدمه‌ای بر بهینه‌سازی
 9. تحلیل جریان داده
 10. بهینه‌سازی‌های اسکالر(تک نخی)
 11. انتخاب دستورالعمل‌ها
 12. زمانبندی دستورالعمل‌ها
 13. تخصیص رجیسترها

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional