سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Springer

اثر: Dick Grune & Kees Van Reeuwijk & Henri E. Bal & Ceriel J.H. Jacobs & Koen Langendoen

تعداد صفحه: 829

حجم: 3.57MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (برگرفته از پیش‌گفتار کتاب):

علت اینکه ویرایش دوم این کتاب پس از مدت طولانی 12 سال ارائه شد آن است که شاید بتوان گفت طراحی کامپایلر یکی از بالغ‌ترین موضوعات علم کامپیوتر است. در این ویرایش جنبه‌ی "نگاه بیانداز و بفهم" کتاب روزآمد شده است و حذف و اضافه، تغییر چینش و تغییرات ساختاری زیادی اعمال شده است.

در زمینه‌ی شگردهای بهینه‌سازی، تغییرات زیادی را شاهد هستیم. روش‌های جدید و بعضاً حیرت‌آوری اختراع شده است، مثل تصفیه‌ی زیربرنامه‌ای (procedural abstraction) و برخی روش‌های قدیمی نیز اخیراً در کانون توجه قرار گرفته‌اند، مثل حذف بازگشت از آخر (tail recursion removal) که در زبان‌های تابعی کاربرد دارد. این موضوعات را بیشتر در فصل 9 پوشش داده‌ایم.

نیازهای جدید سخت‌افزاری، پیشرفت‌های جدیدی را در ساخت کامپایلرها می‌طلبد. مثلاً در مورد سیستم‌های توکار، کاهش حجم کد اشیاء جهت جای گرفتن در فضای محدود و همچنین کاهش زمان تبادل؛ و برای صرفه‌جویی در مصرف باتری. اختصاص پویای حافظه در سیستم‌های توکار تلاشی است برای ایجاد تعادل بین سرعت و اتلاف، این موضوع در فصل‌های 9 و 10 مطرح شده است.

بیش از پنجاه سال است که برنامه‌نویسان و طراحان کامپایلر با استفاده از گرامر به تولید برنامه و تحلیل آن می‌پردازند. امروزه میراث عظیمی از برنامه‌های قدیمی موجود است که از فرط قدمت دیگر قابل تغییر و کامپایل مجدد نیستند. امروزه از حجم انبوه برنامه‌های به جا مانده برای بازتولید گرامر استفاده می‌کنند که این موضوع در فصل 3 شرح داده می‌شود. البته اگر کدی در دست نباشد و فقط نسخه‌ی اجرایی برنامه‌ها را داشته باشیم، نیاز به disassemblerها و decompilerها خواهد بود، که شگردهای مربوط به آن را در فصل 8 خواهید خواند.

در زیر، فهرست کلی مطالب کتاب آمده است:

 1. مقدمه
 2. تبدیل متن برنامه به نشانه (token)ها - تحلیل واژگانی
 3. تبدیل نشانه‌ها به درخت نحوی - تحلیل نحوی
 4. اداره‌ی بستر (Context Handling) مبتنی بر دستور زبان
 5. اداره‌ی بستر دستی
 6. تفسیر
 7. تولید کد
 8. Assemblerها، Disassemblerها، پیوند دهنده‌ها، و بار کننده‌ها
 9. شگردهای بهینه‌سازی
 10. مدیریت صریح و ضمنی حافظه
 11. برنامه‌های امری و شیء گرا
 12. برنامه‌های تابعی
 13. برنامه‌های منطقی
 14. برنامه‌های موازی و توزیع شده
 15. پیوست A: دستورالعمل‌های ماشین
 16. پیوست B: راهنمایی‌ها و حل تمرینات منتخب

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional