سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: Andrew S. Tanenbaum

تعداد صفحه: 801

حجم: 5.59MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیشگفتار کتاب):

پنج ویرایش اول این کتاب بر اساس این ایده بنا نهاده شده بودند که می‌توان یک کامپیوتر را به صورت سلسله مراتبی از سطوح دید، که هر سطح عملکرد تابعی خوش تعریف را انجام می‌دهد. این مفهوم بنیادین امروزه هم مانند زمان ویرایش اول این کتاب معتبر است و مبنای ویرایش ششم هم قرار گرفته است. سطوح منطق دیجیتال، ریزمعماری، معماری مجموعه دستورالعمل، سیستم عامل، و زبان اسمبلی به صورت مبسوط مورد بحث قرار گرفته‌اند.

هرچند ساختار اساسی کتاب حفظ شده است اما ویرایش ششم، برای به‌روز ماندن، تغییرات زیادی به خود دیده است. به‌عنوان نمونه از Core i7 اینتل، OMAP4430 تگزاس اینسترامِنت، و ATmega168 اَتمِل برای مثال‌ها استفاده شده است. Core i7 مثالی از یک CPU محبوب روی لپتاپ‌ها، کامپیوترهای رومیزی، و سرورهاست. OMAP4430 مصداق بارزی از CPUهای مبتنی بر ARM است که به طور گسترده در اِسمارت فون‌ها و تبلت‌ها استفاده شده است.

شاید شما تا به حال اسم ATmega168 را نشنیده باشید، ولی احتمالاً خیلی با آن سر و کار داشته‌اید. ریز پردازنده ATmega168 که مبتنی بر AVR است، در بسیاری از سیستم‌های توکار استفاده شده است، از ساعت‌های رادیو-دار گرفته تا فِرهای مایکرو-وِیو. رشد روزافزون علاقه به سیستم‌های توکار، و خصوصیات ATmega168 از قبیل قیمت فوق‌العاده پایین، لوازم جانبی و نرم‌افزارهای فراوان، و بسیاری تعداد برنامه‌نویسان آن، موجب فراگیر شدن این ریز پردازنده شده است. تعداد ATmega168ها در دنیا قطعاً چندین برابر تعداد پردازنده‌های پنتیوم، i5، i3، و i7 است. ATmega168 همچنین در کامپیوتر تک‌بوردی توکار Arduino بکار رفته است. سیستم سرگرمی محبوبی که توسط یک دانشگاه ایتالیایی و طوری طراحی شده است تا قیمت تمام شده آن از یک شام در برج پیزا ارزان‌تر باشد.

زبان اسمبلی انتخاب شده 8088 می‌باشد زیرا نسخه‌ی ساده‌ی مجموعه دستورالعمل بسیار محبوب iA32 است که در پردازنده‌ی Core i7 استفاده می‌شود. فهم کامل خود Core i7 برای دانشجویان بسیار پیچیده است.

دانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional