سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: Anany Levitin

تعداد صفحه: 593

حجم: 2.41MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (خلاصه پیشگفتار):

با این تشخیص که الگوریتم‌ها نقشی کلیدی در علم و عمل رایانش دارند، کتب زیادی در این باره پدید آمده است. دو رویکرد اصلی در ارائه‌ی مفاهیم الگوریتم‌ها وجود دارد که اکثر این کتاب‌ها از یکی از این دو رویکرد اصلی بهره برده‌اند. یکی رویکرد مسئله محور، که در چنین کتابی شاهد فصولی جداگانه درباره‌ی مرتب‌سازی، گراف، و ... هستیم و دیگری رویکرد روش محور، که در چنین کتابی چند الگوریتم مختلف در حوزه‌ی رایانش وقتی در کنار هم ظاهر می‌شوند که همگی با یک تکنیک طراحی الگوریتم قابل حل باشند. من، همچون بسیاری دیگر، رویکرد دوم را برای درسی پایه در موضوع طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها می‌پسندم. به سه دلیل؛ اول اینکه وقتی دانشجو تکنیک را آموخت، آمادگی حل مسائل جدید را هم دارد. دوم اینکه این تکنیک‌ها با دسته‌بندی الگوریتم‌ها به این علم نظام و سامان می‌بخشند. و سوم اینکه به اعتقاد من تکنیک‌های طراحی الگوریتم، فراتر از مسائل رایانشی و ریاضیاتی، به‌عنوان استراتژی‌های همه منظوره‌ی حل مسئله هم کاربرد دارند.

البته به اعتقاد من دسته‌بندی کنونیِ تکنیک‌های طراحی الگوریتم چندین عیب جدی هم دارد. مهم‌ترین آنها ناکامی در دسته‌بندی تعداد زیادی از الگوریتم‌های مهم است؛ لذا شما در کتب بسیاری می‌بینید که نگارنده رویکرد دوم را رها کرده و فصولی را به بررسی الگوریتم‌های خاص اختصاص داده است. این نقایص مرا به سمت ایجاد یک طبقه‌بندی جدید برد که برخی مزایای آن به شرح زیر است:

  • طبقه‌بندی جدید کامل‌تر است و استراتژی‌هایی همچون یورش بر مسئله (brute force)، کاهش و غلبه، تبدیل و غلبه، سبک و سنگین کردن (trade off) زمانی و فضایی، و ارتقای تکراری که تاکنون به‌عنوان تکنیک‌های مهم شناخته نمی‌شدند را هم شامل می‌شود.
  • طبقه‌بندی جدید با پوشش بسیاری از مسائلی که طبقه بندی قبلی از پوشش آنها ناتوان بود، بدنه‌ی علم الگوریتم‌ها را استانداردتر و یکپارچه‌تر می‌نماید.
  • طبقه‌بندی جدید تنوع دادن روی تکنیک‌ها را بهتر می‌کند. مثلاً در این کتاب سه نوع از تکنیک کاهش و غلبه و سه نوع از تکنیک تبدیل و غبله را معرفی کرده‌ایم.

در این کتاب، در راستای تقویت روحیه‌ی حل مسئله در دانشجویان، کاربردهای زیادی از معماها و بازی‌های معما گونه به صورت نظام‌مند مطرح شده‌اند.

تنها پیش نیاز مطالعه‌ی این کتاب هم آشنایی با برنامه‌نویسی و پاس کردن درس ساختمان‌های گسسته است. مبانی داده‌ساختارها، فرمول‌های سیگما، و روابط بازگشتی لازم هم در کتاب گنجانده شده‌اند.

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


حل تمرینات مرتبط با ویرایش قبلی کتاب:

Exercises, Hints, And Solutions-Introduction To The Design And Analysis Of Algorithms-Anany Levitin-2nd Edition-2007

تعداد صفحه: 389

حجم: 2.33MB

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional