سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Cambridge University Press

اثر: Peter Brass

تعداد صفحه: 466

حجم: 1.64MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار کتاب):

این یک کتاب داده ساختارها در سطح کارشناسی ارشد است. داده ساختار روشی برای تحقق تعدادی عملیات روی یک سری داده می باشد؛ مثال کلاسیک آن، داشتن مجموعه آیتم هایی است که هر یک با کلید خود شناخته می شوند و ما می توانیم جفت های (کلید، آیتم) را به آن اضافه و یا از آن حذف نماییم. همچنین می توانیم با داشتن کلید، آیتمی را در آن جستجو کنیم. به ساختاری که این عملیات را فراهم می کند، دیکشنری گفته می شود. دیکشنری ها را می توان از طرق متنوعی، با حدود پیچیدگی متفاوتی، و با مجموعه عملیات مختلفی تحقق بخشید. انواع زیادی از دیکشنری ها در ادبیات داده ساختارها مطرح شده اند که در این کتاب به مطالعه برخی از آن ها می پردازیم.

عموماً، داده ساختار نوعی دستورالعمل سطح بالاتر برای یک ماشین مجازی است: وقتی الگوریتمی باید عملیات خاصی را مکرراً انجام دهد، معقول است که دقیقاً مشخص کنیم چه عملیاتی واقعاً نیاز است و چگونه می توان آنها را به کارا ترین وجه تحقق بخشید. مسئله اساسی در داده ساختارها این است که با داشتن مجموعه ای از عملیات که نحوه رفتار آن ها داده شده است، چگونه باید آن رفتارها را تحقق ببخشیم.

در مورد کتاب هایی که عنوان داده ساختارها را در عنوان دارند کمبودی وجود ندارد، ولی آن ها به ندرت سطح موضوع را رها نموده اند و فقط، به طول و تفصیل، به داده ساختارهای ناچیزی چون پشته و صف و سپس به تعدادی درخت متوازن پرداخته اند. توجه به داده ساختارها در دهه 1970 و اوایل دهه 1980 شروع به اوج گیری نمود و امروزه داده ساختارها، جدای از الگوریتم ها، یک درس پایه ای در رشته کامپیوتر شناخته می شود. مهمترین زمینه ای که داده ساختارها در آن مورد توجه واقع شده اند، کاربرد آنها در پایگاه داده ها است. اخیراً جریان مداومی از انتشارات درباره کاربرد داده ساختارها در هندسه محاسباتی، گرافیک کامپیوتری، و بیوانفورماتیک به وجود آمده است. اما در کتب متعددی به داده ساختارها تنها به عنوان مثال هایی از برنامه نویسی شیء گرا نگاه شده است، بدون توجه به نکاتی از این دست که چگونه واقعاً داده ساختاری بسازیم که به لحاظ پیچیدگی الگوریتمی در بدترین حالت، ناچیز شمرده نشود. هدف این کتاب آن است که توجه به داده ساختارها را به عنوان یک زیر مجموعه بنیادین از الگوریتم ها پر رنگ کند.

به دلیل ملاحظات حجمی کتاب، گلچین ساختارها در این کتاب محدود به آنهایی شده است که در مدل اشاره گر-ماشین کار می کنند. البته استثنائاً جداول Hash را هم به دلیل اهمیت عملی آنها در کتاب گنجانده ایم.

دانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional