سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: SPIE Press

اثر: Yoseph Bar Cohen & Cynthia Breazeal

تعداد صفحه: 410 (اسکن شده در 206 صفحه)

حجم: 33.6MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (خلاصه پیشگفتار):

با تکنولوژی امروزی، می توان ظاهر و رفتار مخلوقات زیستی را به صورت گرافیکی به تصویر کشید. هرچند، در سالهای گذشته موانع و کمبود های فیزیکی و تکنولوژیکی از مهندسی مصنوعات هوشمندی که زیست را تقلید کنند جلوگیری نموده است. ساخت رباتهایی که بتوانند لذت و تهییج خود را در قالب حرکات بدن و صورت به نمایش بگذارند، یا بدون خطر آسیب به مکانیزمشان جست و خیز کنند، هماگونه که روی جلد کتاب به نمایش درآمده است، برای مهندسین فوق العاده پیچیده است؛ هرچند که انجام این اعمال برای انسان و حیوانات بسیار آسان است. پیشرفت در تکنولوژی های زیست الهام مثل هوش مصنوعی، ماهیچه های مصنوعی، و ... امکان مهندسی رباتهایی که قیافه و رفتار انسانی دارند را به واقعیت نزدیکتر می کند.

به طور معمول، تلاش فراوانی در جهت ساخت رباتهایی می شود که حداقل تمایز را با سیستم های بیولوژیک دارند. هرچند، به این مهم باید اهتمام داشت که محققین اغلب ایده های اساسی را از سیستم های بیولوژیکی اتخاذ می کنند و نیز چندین مفهوم را از ارگانیزم های مختلف بهم می آمیزند و نتیجه رباتی می شود که کپی کامل هیچ موجود زنده ای نیست؛ بلکه ربات نهایی شامل ترکیبی از اجزا، مفاهیم، الگوریتمها، یا متدهایی می شود که از راه حل های مسائل بیولوژیکی مختلفی حاصل شده است.

ساخت رباتهای هوشمند زیست الهام نیاز به فهم مدلهای بیولوژیک، مدل سازی تحلیلی، شبیه سازی گرافیکی، و پیاده سازی فیزیکی تکنولوژی مربوطه دارد. در عین حال که چالشهای مهندسی پیش رو بسیار جذاب هستند، مسائل بنیادینی از جمله دفاع-شخصی و پایان تحت کنترل هم وجود دارند که باید مورد ملاحظه قرار گیرد.

امیدواریم که چالشهای پیش رو پشت سر گذاشته شوند و رباتهای مقرون به صرفه، همچون رایانه های شخصی و دیگر ابزارهای تکنولوژی اطلاعات، دستیاران امور روزمره ما شوند و نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا کنند.

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional