سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: John F. Hughes, Andries Van Dam, Morgan Mcguire, David F. Sklar, James D. Foley, Steven K. Feiner, & Kurt Akeley

تعداد صفحه: 1263

حجم: 14.8MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (خلاصه پیشگفتار):

این کتاب بسیاری از نظریات مهم در زمینه گرافیک کامپیوتری را به دانشجویان، محققین، و شاغلین ارائه می نماید؛ مهم بدین معنا که نگاهی امروزی و کاربردی به دستاوردهای کلیدی گذشته دارد و سعی در مرور همه آن ها و تاریخچه آن ها ندارد.

مقاله های تحقیقاتی در زمینه گرافیک متفاوتند. بعضی به شدت ریاضیاتی اند، برخی سیستمهای عظیمی را توصیف می کنند که سرشار از سبك و سنگين كردن های مهندسی اند، و در عین حال برخی دیگر درگیر دانش های دیگری چون فیزیک، تئوری رنگ ها، صفحه آرایی، عکاسی، شیمی، جانور شناسی، و ... می شوند. هدف ما آن است که خواننده را برای فهم گرافیک کامپیوتری در این دست مقالات آماده کنیم و موارد غیر آن ممکن است نیاز به مقدار زیادی مطالعه خارجی داشته باشد. همچنین در این کتاب به مواردی چون بینایی ماشین، برنامه نویسی، و طراحی رابط کاربری به طور جزئی می پردازیم مگر در مورد پیاده سازی رابط کاربری سه بعدی که بیشتر با مبحث گرافیک ممزوج است. برای تمرینات WPF پیشنهاد می شود و در مواردی که این ابزار کارآمد نیست از کتابخانه G3D بهره برده ایم.

فصول کتاب به صورت مستقل از هم تدوین شده اند و باید با توجه به هدف مطالعه، از بین مطالب کتاب مسیری را انتخاب کنید. سازماندهی محتوای کتاب را به صورت خطی در نظر نگرفته ایم و اساساً امروزه چنین روشی ممکن و مناسب نیست. زیرا در روش خطی مبانی سخت و خشک باید در ابتدا بیاید و کابردها که انگیزش ایجاد می کند در انتهای کتاب بیاید. همچنین ما می توانستیم رویکرد مطالعه موردی را اتخاذ کنیم؛ یعنی به تدریج سعی در انجام کارهای پیچیده تر کنیم. اینگونه به روند طبیعی پیشرفت عمل می کردیم ولی در این صورت نیز خواننده را از داشتن دیدی وسیع و سامان یافته محروم می کردیم. لذا ترکیبی از این دو را بکار گرفته ایم. یعنی ابتدا مبانی ریاضیاتی پرکاربرد و نشانه گذاری ها بیان می شوند و سپس موضوع به موضوع کار را پیش می بریم و هر جا نیاز شد ریاضیات تکمیلی مورد بحث قرار می گیرد. البته خوانندگان با زمینه ریاضیات خوب می توانند بدون از دست دادن چیزی از این بخش ها پرش کنند.

این کتاب برای دانشجویان زیرک لیسانس و دانشجویان فوق لیسانس مناسب می باشد. پیشنیازها عبارتند از توانایی در نوشتن برنامه های شیء گرا، حسابان، بردارها، و تئوری علوم کامپیوتر. البته حداقل برخی در این کتاب با تبدیلات خطی نیز مواجه خواهند شد.

دانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional