سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: Edward Angel & Dave Shreiner

تعداد صفحه: 749

حجم: 8.65MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (برگرفته از پیش‌گفتار کتاب):

این کتاب مقدمه‌ای است برای گرافیک رایانه‌ای با تأکید بر برنامه‌نویسی نرم‌افزارهای کاربردی. ویرایش اول که در سال 1997 منتشر شد، در استفاده از OpenGL و رهیافت بالا به پایین انقلابی عمل کرد. طی 16 سال بعدی و 6 ویرایش، این رهیافت تقریباً از سوی همه‌ی کتاب‌های رقیب پذیرفته شد.

ویرایش ششم تغییرات مهم در نرم‌افزارهای گرافیک، که از تغییرات مهم در سخت افزار نشأت می‌گرفتند، را منعکس نمود. به‌ویژه، ویرایش ششم کاملاً مبتنی بر shader بود و خوانندگان را قادر می‌ساخت نرم‌افزارهایی بسازند که از تمامی امکانات GPUهای مدرن استفاده کنند. در آنجا عنوان شد که این تغییرات در OpenGL ES 2.0، که جهت ساخت نرم‌افزار برای سیستم‌های توکار و جیبی، همچون گوشی‌ها و تبلت‌ها، به کار می‌رود و همچنین در پیاده‌سازی جاوا اسکریپتی آن، WebGL گنجانده شده است. در آن زمان، این اقبال چشم‌گیر به WebGL که بلافاصله پس از پشتیبانی مرورگرهای وب از WebGL در HTML5 شروع شد را پیشبینی نکرده بودیم.

هرچند WebGL برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌ی آخرین نسخه‌های OpenGL را ندارد، ولی به دلیل ادغام WebGL با HTML5 و امکان اجرای آن در همه جا، تصمیم گرفتیم برای آموزش گرافیگ رایانه‌ای در ویرایش هفتم این کتاب منحصراً از WebGL استفاده کنیم. بنابراین تمام کدهای کتاب به زبان جاوا اسکریپت و قابل اجرا روی مرورگرهای امروزی می‌باشند. اعتقاد داریم این ویرایش به اندازه‌ی هر یک از ویرایش‌های قبلی انقلابی است.

این کتاب برای دانشجویان سال آخر کارشناسی و سال اول کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر، و نیز دیگر دانشجویانی که مهارت برنامه‌نویسی خوبی دارند مناسب است. همچنین این کتاب برای بسیاری از شاغلین هم مفید خواهد بود. مطالبی که برای گنجاندن در این کتاب در نظر گرفته‌ایم از بیش از 100 کلاس کوتاهی که با شاغلین، این دانشجویان غیر سنتی، داشته‌ایم هم متأثر بوده است. غیر از توانایی برنامه‌نویسی در یکی از زبان‌های ++JavaScript ،C ،C، و Java، آشنایی پایه‌ای با داده‌ساختارها (لیست پیوندی، درخت) و جبر خطی و مثلثات پیش‌نیاز مطالعه‌ی این کتاب می‌باشند. برای اطمینان، سعی کرده‌ایم که بیشتر مطالب مرتبط با گرافیک رایانه‌ای از جبر خطی و مثلثات را همین‌جا در کتاب بگنجانیم.

در ادامه، فهرست فصل‌های این کتاب آمده است:

 1. سیستم‌های گرافیگی و مدل‌ها
 2. برنامه‌نویسی گرافیک
 3. تعامل و پویانمایی
 4. اشیاء هندسی و تبدیلات
 5. نمایش دادن
 6. نوردهی و سایه‌دهی
 7. فنون گسسته
 8. از هندسه به پیکسل
 9. مدل‌سازی و سلسله مراتب
 10. متدهای رویه‌ای
 11. منحنی‌ها و سطوح
 12. رندر کردن پیشرفته
 • پیوست A: آماده‌سازی shaderها
 • پیوست B: فضاها
 • پیوست C: ماتریس‌ها
 • پیوست D: نمونه‌گیری و بدنمایی

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional