سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: John Wiley & Sons, Inc.

اثر: Sushmita Mitra & Tinku Acharya

تعداد صفحه: 420

حجم: 18.5MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار کتاب):

موفقیت انقلاب دیجیتالی و رشد اینترنت، دسترسی به حجم انبوهی از داده های چندرسانه ایِ با ابعاد بزرگ را تضمین کرده است. این اطلاعات اغلب مخلوطی از اجزای متنی، تصویری، صوتی، گفتاری، فرامتنی، گرافیکی، و ویدئویی هستند. هرچند وب سبب دسترسی به این داده ها از هر کجای جهان شده است، اغلب این داده ها اهمیتی برای اکثریت کاربران ندارند. مسئله اینجاست که باید اطلاعات و الگوهای مفید را از مجموعه داده های عظیم کاوش نمود. داده کاوی به این فرایند استخراج دانشی که برای کاربر مفید است اشاره دارد.

هم در مراکز دانشگاهی و هم در صنعت، داده کاوی یک زمینه تحقیقاتی و توسعه ای در حال تکامل و رشد است. به اعتقاد ما، با وجود روش ها و جهت گیری های جدیدی که همه روزه ارائه می شوند، این زمینه تا اشباع شدن راه زیادی را در پیش دارد. در این عصرِ پژوهش در مورد داده های چند رسانه ای، دیگر نباید داده کاوی را به کاوش دانش از پایگاه های داده بزرگ سنتی محدود کرد. محققین نیازمند کاوش انواع مختلفی از داده ها از جمله عددی، الفبایی-عددی، متنی، تصویری، ویدئویی، صوتی، گفتاری، گرافیکی، و همچنین نمایش های ترکیبی آن ها هستند. مدیریت مؤثر چنین داده های با ابعاد بزرگی، بر کارایی سیستم های داده کاوی اثر می گذارد. در این زمینه تکنولوژی های فشرده سازی داده می توانند نقش مهمی را ایفا کنند بعلاوه، برخی از این تکنیک های فشرده سازی داده های چند رسانه ای برای کاربرد در داده کاوی مناسب می باشند.

با تکمیل پروژه ژنوم انسان، به پایگاه های داده بزرگی از اطلاعات بیولوژیکی دسترسی داریم. تحلیل درست چنین حجم انبوهی از داده، که شامل رمزگشایی از ژن های موجود در DNA و تعیین ساختار سه بعدی پروتئین می شود، آینده بسیار خوبی را برای بیوانفورماتیک رقم خواهد زد. با توجه به کاربردهای حیاتی آن در طراحی داروهای اثربخش، کاربرد داده کاوی در این زمینه غیر قابل انکار است.

به کمک رایانش نرم می توان بخوبی از عهده شکل های مختلفی از ابهام یا عدم قطعیت که در ذات داده های دنیای واقعی موجود است، برآمد. به جای راه حلی گران ولی بهینه، هدف رسیدن به راهکاری ارزان و در حد معقولی خوب است. مجموعه های فازی توان مواجهه با عدم قطعیت که ذاتاً در استدلالات بشری وجود دارد را فراهم می آورد، شبکه های عصبی مصنوعی نیز کمک می کنند تا برای کمینه کردن خطا از یادگیری بهره ببریم. الگوریتم های ژنتیک امکان جستجوی موازی مؤثر در فضاهای مسئله با ابعاد بزرگ را می دهند.

چون تمام این جنبه ها، در این حد، در کتاب های موجود در بازار پوشش داده نشده اند، تصمیم گرفتیم تا در این کتاب بر آن ها تأکید کنیم. ما می خواهیم در کنار مفاهیم و کارکردهای سنتی داده کاوی، مثل دسته بندی، خوشه بندی، و کاوش قوانین، مباحث داغ روز مرتبط با داده کاوی در کاربردهای چندرسانه ای و بیوانفورماتیک را هم برجسته کنیم.

این کتاب را می توان در دروس دوره های کارشناسی ارشد در موضوعات داده کاوی، یادگیری ماشینی، بازیابی اطلاعات، و هوش مصنوعی بکار برد؛ همچنین بعنوان کتاب مرجعی برای شاغلین و محققین. فرض شده است که خواننده زمینه مناسبی را در ریاضیات سطح دانشگاهی دارد و با تئوری آمار و احتمالات آشناست.

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional