سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: John Wiley & Sons, Inc.

اثر: Daniel T. Larose & Chantal D. Larose

تعداد صفحه: 336

حجم: 4.91MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیش‌گفتار کتاب):

داده کاوی چیست؟ بنابر گروه Gartner، "داده‌کاوی فرایند کشف همبستگی‌ها، الگوها، و روندهای معنادار جدید از راه کنکاش مقادیر بزرگی از داده‌های ذخیره شده در مخازن به کمک فن‌آوری‌های تشخیص الگو و همچنین شگردهای آماری و ریاضیاتی می‌باشد."

امروزه، برای توصیف این فرایند طیفی از واژگان شامل تحلیلیات، تحلیلیات پیشگویانه، کلان داده‌ها، یادگیری ماشین، و کشف دانش در پایگاه‌داده‌ها بکار گرفته می‌شوند. اما همگی این واژگان هدف کاوش قطعات دانش بدردبخور از مجموعه داده‌های بزرگ را به‌طور مشترک دارند. ما در جای‌جای کتاب حاضر برای اشاره به این فرایند از واژه‌ی داده‌کاوی استفاده می‌کنیم.

اما چرا به این کتاب نیاز است؟ انسان‌ها در اکثر زمینه‌ها غرق در داده‌ها هستند. متأسفانه این داده‌های ارزشمند، که جمع‌آوری و ساماندهی آن میلیون‌ها دلار برای بنگاه‌ها هزینه به‌دنبال دارد، در داده‌انبارها و مخازن مهجور مانده است. مسئله اینجاست که دسترسی به تحلیل‌گران انسانی کارآزموده‌ی کافی، که در ترجمه‌ی همه‌ی این داده‌ها به دانش تبهر داشته باشند، وجود ندارد. این کتاب تلاشی است برای فائق آمدن بر این کمبود بحرانی تحلیل‌گران داده. شرکت‌ها با داده‌کاوی می‌توانند اطلاعات سودآور استخراج کنند و شرکت‌هایی که از این فرست بهره نبرند کم‌کم سهم خود از بازار را به این شرکت‌ها خواهند داد.

وفور پلتفرم‌های نرم‌افزارهای جدیدِ انجام داده‌کاوی که در بازار موجود است، جرقه‌ی آتش نوع جدیدی از خطر را زده است. راحتی استفاده از این نرم‌افزارهای مجهز به رابط کاربری که هیبت الگوریتم‌های داده‌کاوی را نیز درون یک جعبه‌ی سیاه مخفی نگه‌می‌دارند، استفاده‌ی بد از داده‌کاوی و خطرات ناشی از آن را افزایش می‌دهد.

درست مثل هر فن‌آوری اطلاعاتی جدید، به آسانی می‌توان از داده‌کاوی بد استفاده کرد. دانش کم وقتی به‌طور ویژه‌ای خطرناک می‌شود که مدل‌های قدرتمند روی مجموعه داده‌های بزرگ بکار گرفته شوند. مثلاً، تحلیل روی داده‌ی پیش‌پردازش نشده می‌تواند منجر به نتیجه‌گیری‌های اشتباه گردد، یا ممکن است مدل‌هایی استخراج گردند که بر فرضیاتی بسیار فریبنده بنا شده‌اند. برای اجتناب از این خطرات، کتاب حاضر رهیافت "جعبه‌ی سفید" را پیش گرفته است.

در ادامه لیست فصل‌های این کتاب آمده است:

 1. مقدمه‌ای بر داده‌کاوی
 2. پیش‌پردازش داده
 3. تحلیل داده‌ی اکتشافی
 4. تحلیل آماری تک متغیره
 5. آمار چند متغیره
 6. آمادگی برای مدل کردن داده
 7. الگوریتم K-نزدیک‌ترین همسایه
 8. درخت‌های تصمیم
 9. شبکه‌های عصبی
 10. خوشه‌بندی K-تایی
 11. شبکه‌های Kohonen
 12. قوانین ارتباط‌دهی
 13. منتسب‌سازی داده‌های غایب
 14. شگردهای ارزیابی مدل

• ضمیمه: جمع‌بندی و بصری‌سازی داده‌ها

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional