سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Springer

اثر: Bing Liu

تعداد صفحه: 643

حجم: 8.03MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیش‌گفتار کتاب):

رشد سریع وب در دو دهه‌ی اخیر، آن را به بزرگ‌ترین منبع داده‌ی به طور عمومی در دسترس جهان مبدل کرده است. هدف وب‌کاوی کشف اطلاعات یا دانش از فراپیوندها، محتویات صفحات، و نگاره‌های کاربری وب است. بر اساس انواع داده‌ی بنیادینی که در فرایند کاوش به کار می‌روند، عملیات وب‌کاوی به سه گونه‌ی اصلی طبقه‌بندی می‌شوند: کاوش ساختار وب، کاوش محتوای وب، و کاوش کاربری وب. کاوش ساختار وب به کشف دانش از فراپیوندها که نماینده‌ی ساختار وب هستند می‌پردازد. کاوش محتوای وب به استخراج اطلاعات/دانش مفید از محتویات صفحات وب می‌پردازد. کاوش کاربری وب به کاوش در الگوهای فعالیت کاربران از روی نگاره‌های کاربری و دیگر اشکال نگارش تعاملات کاربر با سیستم‌های وب می‌پردازد. تفاوت‌های اصلی در ویرایش دوم این کتاب در زمینه‌ی نظرکاوی (فصل 11) و کاوش کاربری وب یعنی سیستم‌های توصیه‌گر، کاوش نگاره‌ی جُستارها، و تبلیغات (فصل 12) هستند.

هدف این کتاب ارائه‌ی دید نسبتاً کاملی از عملیات فوق برای کاوش داده‌های وب و الگوریتم‌های کاوش اصلی آنهاست. این کتاب همچنین موضوعات اساسی داده‌کاوی و بازیابی اطلاعات را هم پوشش می‌دهد.

تنها پیش‌نیاز مطالعه‌ی این کتاب آشنایی مقدماتی با الگوریتم‌ها و احتمالات است. نگارش این کتاب بر دو اصل کلیدی استوار بوده است. اول اینکه مطالب اساسی کتاب باید برای دانشجویان کارشناسی قابل استفاده باشد و در عین حال باید به اندازه‌ی کافی مطالب عمیق در کتاب گنجانده شود تا دانشجویان کارشناسی ارشدی که قصد ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکتری روی زمینه‌های کاوش داده‌ی وب را دارند، از آن بهره‌مند شوند. دوم اینکه چون بیشتر عملیات وب‌کاوی کاربردهای دنیای واقعی مستقیمی دارند، کتاب باید این تکنولوژی را از دید عملی معرفی نماید.

در چند سال اخیر، این بخت را داشته‌ام که مستقیم یا غیرمستقیم با خیلی از محققان و مهندسین در چندین شرکت موتور جستجو، شرکت‌های تجارت الکترونیک، شرکت‌های نظرکاوی، و همچنین شرکت‌هایی سنتی که قصد بهره‌برداری از اطلاعات روی وب در کسب و کارشان را دارند، کار کنم. طی این فرایند، تجربیاتی عملی و دانشی دست‌اول از مسائل دنیای واقعی کسب کردم. سعی من بر این است که بخش‌های غیرمحرمانه از این اطلاعات و دانش را در این کتاب به خواننده انتقال بدهم. در نتیجه این کتاب توازن خوبی بین مطالب نظری و مطالب عملی دارد و امید دارم که جدا از دانشجویان، برای محققین و شاغلین هم مفید باشد.

در ادامه، فهرست فصل‌های این کتاب آمده است:

 1. مقدمه
 2. قوانین انجمنی و الگوهای پی‌درپی
 3. یادگیری با ناظر
 4. یادگیری بدون ناظر
 5. یادگیری پاره‌ای با ناظر
 6. بازیابی اطلاعات و جستجوی وب
 7. تحلیل شبکه‌های اجتماعی
 8. خزش وب
 9. استخراج داده‌های ساختارمند: تولید Wrapper
 10. تجمیع اطلاعات
 11. نظرکاوی و تحلیل حس
 12. کاوش کاربری وب

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional