سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Apress

اثر: Samarth Brahmbhatt

تعداد صفحه: 229

حجم: 10.6MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (قسمتی از مقدمه کتاب):

قسمت قابل توجهی از اطلاعاتی که ما در زمان بیداری از دنیای اطرافمان کسب می کنیم از راه دیدن بدست می آید. چشمان ما برای دیدن اشیاء، کاری بس شگفت در برانداز دائمی اطراف و تنظیم نقطه تمرکز (فوکوس) انجام می دهند. اعجاب آور تر از آن مغز ماست که جریان اطلاعات را از هر دو چشم پردازش می کند و یک نقشه سه بعدی از دنیای اطراف ما درست می کند و نیز ما را نسبت به مکان و جهت خود در این نقشه آگاه می سازد. آیا شایسته نیست که ربات ها (و به طور کلی کامپیوترها) هم همانند ما بتوانند ببینند و مشاهدات خود را درک کنند؟

مورد اول برای ربات ها مسئله حادی نیست - انواع دوربین ها در دسترس و به سهولت قابل استفاده هستند. اما برای یک کامپیوتر مجهز به یک دوربین، به لحاظ فنی خروجی دوربین تنها جریانی از اعداد است که در طول زمان تغییر می کنند. بینایی ماشین هرآنچه است که مربوط می شود به توانا ساختن ربات ها برای اتخاذ تصمیم بر اساس مشاهداتشان.

به نظر من دنیای ربات های امروز مانند دنیای کامپیوترهاست در 35 سال پیش - تکنولوژی در حال رشدی که این توانایی را دارد تا امور روزمره ما را دستخوش یک انقلاب نماید. اگر کسی شما را به 35 سال بعد ببرد، تعجبی ندارد که ربات هایی را ببینید که در خیابان ها پرسه می زنند و با کار در سازمان ها، به طرز ایمنی در انجام کارهای روزانه به همکاری و کمک انسان ها آمده اند. همچنین اگر ببینید که ربات ها در صنایع و بیمارستان ها کارهای بسیار پیچیده و ظریف را به راحتی انجام می دهند. و شما به درستی حدس زده اید که برای همه این کارها آنها نیاز به سیستم های بصری بسیار کارا، هوشمند، و قوی دارند.

امروزه بینایی ماشین احتمالاً داغترین حوزه تحقیقات در زمینه رباتیک است. افراد باهوش زیادی در سرتاسر جهان در حال تلاش برای طراحی و پیاده سازی الگوریتم هایی هستند که به ربات ها توانایی تفسیر هوشمندانه و صحیح آن چه می بینند را بدهد. اگر شما هم می خواهید به این حوزه از تحقیقات بپیوندید، این کتاب گام اول شما خواهد بود.

در این کتاب قصد دارم طی یک سری پروژه با پیچیدگی افزایشی، مفاهیم اولیه، و بعضاً مفاهیم پیچیده تر، را در برخی از مهمترین حوزه های تحقیقات بینایی ماشین آموزش دهم. با شروع از مطلب ساده ای چون توانا ساختن کامپیوتر بر تشخیص رنگ ها، شما را در سفری که حتی به آموزش تخمین سرعت و جهت حرکت ربات از روی چگونگی حرکت اشیاء دور و بر منجر می شود، راهنما خواهم بود.

تمام پروژه ها را با کمک یک کتابخانه برنامه نویسی (یعنی مجموعه ای از توابع از پیش نوشته شده که می توانند کارهای سطح بالاتری را انجام دهند،) تحت عنوان OpenCV، پیاده سازی می کنیم. (OpenCV (Open-source Computer Vision راهکار ارتش سوئیس برای بینایی ماشین است. ماژول های گسترده ای دارد و می تواند به شما در حل مسائل بینایی ماشین متنوعی کمک کند. اما احتمالاً مفیدترین جنبه OpenCV معماری آن و مدیریت حافظه اش است. یک فریم ورک را فراهم می کند تا شما هر طور که می خواهید با عکس و ویدئو کار کنید، با الگوریتم های OpenCV یا کد خودتان، بدون اینکه در مورد اختصاص حافظه و رها سازی آن نگرانی داشته باشید.

این کتاب شما را با الگوریتم نویسی در OpenCV، جزئیات تئوری الگوریتم های بینایی ماشین، و فلسفه های برنامه نویسی ++C که در استفاده از OpenCV بکار می آیند، آشنا می کند.

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional