سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: O’Reilly Media, Inc.

اثر: Michael McMillan

تعداد صفحه: 246

حجم: 7.27MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار):

در چند ساله اخیر استفاده از JavaScript به یمن وجود پلتفرم های سمت سروری چون Node.js و SpiderMonkey رشد روزافزونی داشته است. حال که برنامه نویسی جاوا اسکریپت در حال برون رفتن از محیط مرورگرها است، برنامه نویسان درمی یابند که نیاز به استفاده از ابزارهایی دارند که در زبان های رایج تر - مثل Java و ++C - وجود دارد. از جمله این ابزارها، داده ساختارهای کلاسیک مثل لیست پیوندی، پشته، صف، و گراف است و به همین شکل، الگوریتم های کلاسیک مثل مرتب سازی و جستجو در داده ها. این کتاب نحوه پیاده سازی این داده ساختارها و الگوریتم ها را مورد بحث قرار داده است.

برنامه نویسان جاوا اسکریپت این کتاب را مفید خواهند یافت، زیرا این کتاب به نحوه پیاده سازی داده ساختارها و الگوریتم ها، با توجه به قوانین زبان جاوا اسکریپت می پردازد. مثلاً قوانینی چون آرایه هایی که در واقع شیء هستند، متغیرهای کلاً سراسری، و سیستم اشیاء مبتنی بر نمونه سازی. جاوا اسکریپت به شکل ناعادلانه ای به زبان برنامه نویسی "بد" مشهور شده است، اما این کتاب شرح می دهد که چگونه با استفاده از "بخش های خوب" این زبان می توانید داده ساختارها و الگوریتم های پر بازده و کارآمد بسازید.

فرض من این است که عده زیادی از شما تحصیلات رسمی در علوم کامپیوتر نداشته اید تا به اهمیت مطالعه داده ساختارها و الگوریتم ها واقف باشید.

دانشمند کامپیوتر نیکلاس ویرث کتاب برنامه نویسی کامپیوتری نوشته است به نام "الگوریتم + داده ساختار = برنامه". این تیتر عصاره برنامه نویسی کامپیوتر است. هر برنامه کامپیوتری که چیزی بیش از "سلام، دنیا!" ی ساده باشد، معمولاً برای ذخیره داده هایی که برای دستکاری آنها نوشته شده است، نیاز به ساختاری دارد. همچنین به تعدادی الگوریتم برای ترجمه داده ها از شکل ورودی به شکل خروجی نیازمند است.

در مورد بسیاری از برنامه نویسان که در دانشکده، علوم کامپیوتر را تحصیل نکرده اند، تنها داده ساختاری که می شناسند، آرایه است. آرایه ها برای برخی مسائل عالی هستند ولی برای بسیاری از مسائلِ پیچیده، به اندازه کافی پیشرفته نیستند. اکثر برنامه نویسان با تجربه قبول دارند که اگر یک داده ساختار خوب انتخاب شود، آنگاه طراحی و پیاده سازی الگوریتم ها آسان تر می شود.

درخت جستجوی دودویی (BST) مثالی از یک داده ساختار است که منجر به الگوریتم های پر بازده می شود. BST به گونه ای طراحی شده است که یافتن کمینه و بیشینه مقدار از میان مجموعه داده های درونش را تسهیل می کند. برنامه نویسانی که با این روش آشنایی ندارند، احتمالاً راهکاری را برای این مسئله انتخاب می کنند که کم بازده تر است؛ چراکه روش سریعتری اصلاً وجود ندارد.

مطالعه الگوریتم ها مهم است زیرا معمولاً بیش از یک الگوریتم برای حل یک مسئله وجود دارد و دانستن پر بازده ترین الگوریتم برای یک برنامه نویس ماهر مهم است. برای مثال حداقل شش-هفت راه برای مرتب سازی یک لیست از داده ها وجود دارد، اما با دانستن اینکه "مرتب سازی سریع" از "مرتب سازی انتخابی" پر بازده تر است، می توان پروسه مرتب سازی را کارا تر پیاده سازی نمود.

مطالعه کامل داده ساختارها و الگوریتم ها نه تنها به شما قدرت تشخیص داده ساختار و الگوریتم بهتر را می دهد، بلکه شما را قادر می سازد تا در حل مسائل پیش رویتان هم بتوانید روش درست را انتخاب کنید. زیرا حل مسائل مخصوصاً در محیط جاوا اسکریپت مستلزم سبک و سنگین کردن مزایا و معایب روش های مختلف است.

محیط برنامه نویسی که ما در این کتاب از آن بهره می بریم، پوسته (Shell) جاوا اسکریپتی است که بر پایه موتور جاوا اسکریپت SpiderMonkey کار می کند. پوسته های دیگر هم بخوبی جواب می دهند مثلاً پوسته جاوا اسکریپت Node.js، هرچند شما نیاز خواهید داشت تا قدری برنامه های این کتاب را برای اجرا در Node ترجمه کنید. غیر از پوسته، تنها چیزی که نیاز دارید یک ویرایشگر متنی است برای نوشتن برنامه های جاوا اسکریپت.

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional