سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

در این بخش کتاب‌هایی قرار می‌گیرند که مرجع متخصصین کامپیوتر در نحوه‌ی تولید و یا استفاده از سیستم‌های تکنیکی کاربردی می‌باشند. این بخش فعلاً در حال تکمیل می‌باشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: The Pragmatic Programmers, LLC.

اثر: Brian P. Hogan, Chris Warren, Mike Weber, Chris Johnson, And Aaron Godin

تعداد صفحه: 339

حجم: 6.62MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار کتاب):

امروزه دیگر این کافی نیست که تنها بدانید چگونه باید با HTML، CSS، و کمی هم Javascript سر و کله زد. توسعه دهنده وب امروزی نیاز دارد بداند چگونه کد قابل تست بنویسد، رابط کاربری تعاملی بسازد، و حتی گاهی بعضی تنظیمات سرور را انجام دهد. این کتاب مجموعه ای از بیش از 40 تکنیک کاربردی است؛ از ترفندهای هوشمندانه CSS که کاربران وب را خرسند می کند گرفته تا تنظیمات سمت سروری که زندگی شما و کاربرانتان را راحت تر می کند. در این کتاب شما گلچینی از تکنیک های تضمینی و راه حل های نوین را خواهید یافت.

اگر کارهای تحت وب انجام می دهید، این کتاب بدرد شما می خورد. اگر طراح وب هستید و یا توسعه دهنده frontend ای که قصد دارد مهارت خود را در زمینه های دیگر توسعه تحت وب گسترش دهد، شما این شانس را یافته اید تا با تعدادی کتابخانه و گردش کاری جدید آشنا شوید که به ثمر بخشی بیشتر شما کمک می کنند. اگر تجربه کاری زیادی در backend دارید، و قصد دارید که با یادگیری چند تکنیک frontend سرعت انجام کارهای خود را افزایش دهید، باز هم تعدادی تکنیک خوب را مخصوصاً در بخش های مربوط به گردش کاری و تست خواهید یافت.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: مشترکاً توسط Tsinghua University Press و Springer-Verlag

اثر: Jiaheng Lu

تعداد صفحه: 300

حجم: 2.58MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه پیشگفتار کتاب):

XML مخفف eXtensible Markup Language (زبان نشانه گذاری گسترش پذیر) است، که هدف آن کمک به سیستم های اطلاعاتی است تا داده های ساختارمند را به اشتراک بگذارند (خصوصاً در بستر اینترنت)، اسناد را کد کنند، و داده ها را به صورت خطی (سریال) درآورند. خواصی که XML به ارث برده است آن را تبدیل به استاندارد محبوب نمایش و تبادل داده ها کرده است.

موقع کار با داده های XML ای، تقریباً می توان گفت سه نوع عملیات باید بکار گرفته شوند: اضافه کردن، جستجو و بازیابی، و تغییر اطلاعات. ما به هر سه دسته خواهیم پرداخت. از عمر XML دو دهه می گذرد، و این حوزه دستخوش رشدی حیرت آور شده و هنوز هم در حال توسعه است. بنابراین، تنها به موضوعاتی پرداخته ایم که بیان شیوای آنها در توان ماست. هدف این کتاب ایجاد درکی از اصول و تکنیک های حاکم بر پردازش کوئری های XML و جستجوی کلیدواژه ها در XML می باشد. برای تحقق این هدف، در هفت محور پیش می رویم؛ که شرح آنها در ادامه می آید:

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

انتشارات: Springer

اثر: James T. Streib & Takako Soma

تعداد صفحه: 363

حجم: 4.43MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار):

هدف کتاب حاضر این است که به خواننده در یادگیری سریع برنامه نویسی به زبان جاوا کمک کند. این هدف با تمرکز بر مفاهیم اصلی، بهره گیری از توضیحات و مثال های فراوان، و استفاده از نمودارهای بصری برای توضیح معانی مرتبط با شیء گراییِ این زبان محقق شده است.

در مورد زبان برنامه نویسی جاوا تعداد زیادی کتاب وجود دارد. برخی از آن ها مثال های فراوانی دارند و جامع هستند، اما متأسفانه گاهی اوقات به نظر می رسد زیادی به جزئیات می پردازند، که موجب می شود یک برنامه نویس تازه کار قادر به تمایز مطالب مهمتر نباشد. در نقطه مقابل برخی کتب هم که در جهت معرفی مختصر این زبان تلاش نموده اند، بعضاً به نظر می رسد مثال ها و توضیحات لازم را ارائه نداده اند و بیشتر مناسب کسی هستند که تجربه برنامه نویسی قبلی دارد. این کتاب با تمرکز بر مفاهیم کلیدی این زبان و شرح کامل آنها، فاصله بین این دو دسته کتاب را پر کرده و با ایجاد یک پایه خوب در مخاطب او را برای آموزش مطالب پیچیده تر بعدی آماده می کند.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: O’Reilly Media, Inc.

اثر: Michael McMillan

تعداد صفحه: 246

حجم: 7.27MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار):

در چند ساله اخیر استفاده از JavaScript به یمن وجود پلتفرم های سمت سروری چون Node.js و SpiderMonkey رشد روزافزونی داشته است. حال که برنامه نویسی جاوا اسکریپت در حال برون رفتن از محیط مرورگرها است، برنامه نویسان درمی یابند که نیاز به استفاده از ابزارهایی دارند که در زبان های رایج تر - مثل Java و ++C - وجود دارد. از جمله این ابزارها، داده ساختارهای کلاسیک مثل لیست پیوندی، پشته، صف، و گراف است و به همین شکل، الگوریتم های کلاسیک مثل مرتب سازی و جستجو در داده ها. این کتاب نحوه پیاده سازی این داده ساختارها و الگوریتم ها را مورد بحث قرار داده است.

برنامه نویسان جاوا اسکریپت این کتاب را مفید خواهند یافت، زیرا این کتاب به نحوه پیاده سازی داده ساختارها و الگوریتم ها، با توجه به قوانین زبان جاوا اسکریپت می پردازد. مثلاً قوانینی چون آرایه هایی که در واقع شیء هستند، متغیرهای کلاً سراسری، و سیستم اشیاء مبتنی بر نمونه سازی. جاوا اسکریپت به شکل ناعادلانه ای به زبان برنامه نویسی "بد" مشهور شده است، اما این کتاب شرح می دهد که چگونه با استفاده از "بخش های خوب" این زبان می توانید داده ساختارها و الگوریتم های پر بازده و کارآمد بسازید.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Apress

اثر: Samarth Brahmbhatt

تعداد صفحه: 229

حجم: 10.6MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (قسمتی از مقدمه کتاب):

قسمت قابل توجهی از اطلاعاتی که ما در زمان بیداری از دنیای اطرافمان کسب می کنیم از راه دیدن بدست می آید. چشمان ما برای دیدن اشیاء، کاری بس شگفت در برانداز دائمی اطراف و تنظیم نقطه تمرکز (فوکوس) انجام می دهند. اعجاب آور تر از آن مغز ماست که جریان اطلاعات را از هر دو چشم پردازش می کند و یک نقشه سه بعدی از دنیای اطراف ما درست می کند و نیز ما را نسبت به مکان و جهت خود در این نقشه آگاه می سازد. آیا شایسته نیست که ربات ها (و به طور کلی کامپیوترها) هم همانند ما بتوانند ببینند و مشاهدات خود را درک کنند؟

مورد اول برای ربات ها مسئله حادی نیست - انواع دوربین ها در دسترس و به سهولت قابل استفاده هستند. اما برای یک کامپیوتر مجهز به یک دوربین، به لحاظ فنی خروجی دوربین تنها جریانی از اعداد است که در طول زمان تغییر می کنند. بینایی ماشین هرآنچه است که مربوط می شود به توانا ساختن ربات ها برای اتخاذ تصمیم بر اساس مشاهداتشان.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

انتشارات: John Wiley & Sons, Inc.

اثر: Rod Stephens

تعداد صفحه: 962

حجم: 14.2MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی مقدمه‌ی کتاب):

در زمینه‌ی برنامه‌نویسی، یادگیریِ کم می‌تواند به واقع خطرآفرین باشد. با خواندن کتاب‌هایی از قبیل «یادگیری برنامه‌نویسی #C در 24 ساعت»، تنها پس از چند هفته حس خواهید کرد که هر آنچه برای برنامه‌نویسی لازم است را آموخته‌اید.

به وضوح به خاطر دارم وقتی را که اولین کلاس برنامه‌نویسی‌ام را به پایان بردم. زبان مورد استفاده، UCSD Pascal بود و پس از کلاس به خوبی آن را یاد گرفته بودم. نحوه‌ی استفاده از زبان، رسم گرافیک‌های ساده، و خواندن و نوشتن فایل‌ها را آموخته بودم. کاملاً مطمئن بودم که، با تلاش کافی، هر برنامه‌ی قابل تصوری را می‌توانم بنویسم.

از آن وقت تا حالا فرصت‌های کاری فراوانی داشته‌ام که بفهمم چقدر در اشتباه بوده‌ام. روی پروژه‌هایی در بیش از ده زبان برنامه‌نویسیِ متفاوت کار کرده‌ام، که هر یک مزایا و معایب خود را داشته است - روی سیستم‌هایی با معماریِ برازنده که اضافه کردن یک ویژگی آب خوردن بوده و روی سیستم‌های هولناکی با بیش از 50,000 خط که بد طراحی شده بودند و از ترس خراب شدن آن، حتی برای تغییر یک خط می‌بایست یک هفته کد را مطالعه کرد. از آن موقع تا حالا همچنین تئوری پیچیدگی را مطالعه کرده و یاد گرفته‌ام که، به زبان ساده، هزاران مسئله‌ی سخت (NP-Complete) قابل اثبات وجود دارد که نمی‌توان آنها را در زمانی معقول حل کرد.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Apress

اثر: Adam Freeman

تعداد صفحه: 671

حجم: 7.11MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب:

AngularJS یک کتابخانه متن باز جاوا اسکریپت است که توسط گوگل حمایت و نگهداری می شود. این کتابخانه در بزرگترین و پیچیده ترین برنامه های تحت وب امتحان خود را پس داده است. در این کتاب، هر آنچه که شما لازم دارید تا بتوانید از AngularJS در پروژه های خود استفاده کنید را به شما آموزش خواهم داد.

AngularJS از بهترین جنبه های توسعه سمت سرور جهت ارتقای HTML در مرورگر بهره می برد و بستر مناسبی را جهت تولید ساده و راحت اپلیکیشن های قدرتمند ایجاد می کند. AngularJS از الگوی طراحی MVC پیروی می کند که بر موارد زیر تأکید دارد:

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Peachpit Press - Pearson Education

اثر: Richard Harrington

تعداد صفحه: 365

حجم: 34MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه مقدمه):

یادگرفتن فتوشاپ برای موفقیت در صنایع رسانه های دیجیتال ضروری است. فتوشاپ دروازه ای برای ورود به چندین تکنولوژی وابسته است. از تهیه و پردازش عکس ها تا ترکیب و صفحه آرایی، فتوشاپ معمولاً گزینه اول شماست. اگر بتوانید بر این برنامه مسلط شوید، می توانید راه موفقیت را در چندین تکنولوژی دیگر پیش بگیرید. با توجه به این مطلب، مهم است که فتوشاپ با نیم نگاهی نسبت به حال و نیم نگاهی نسبت به آینده یاد گرفته شود.

گفته می شود که اگر شما فتوشاپ بلد باشید، همیشه کاری هست که انجام دهید. فتوشاپ را، از عکاسان گرفته تا توسعه دهندگان وب و از فیلم برداران گرفته تا طراحان گرافیک، استفاده می کنند. در واقع، کاربری فتوشاپ بیش از آنچه است که شما انتظار دارید، مثلاً در پزشکی، معماری، و حقوق. با چیره دستی در فتوشاپ شما از یک جعبه ابزار دیجیتالی کامل برخوردار خواهید بود.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Manning Publications Co.

اثر: Mike Cantelon, Marc Harter, T.J. Holowaychuk, And Nathan Rajlich

تعداد صفحه: 417

حجم: 5.89MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار Isaac Z. Schlueter - خالق NPM و رهبر پروژه Node.js):

نوشتن کتابی درباره Node.js کار سختی است، پلتفرمی جدید که به تازگی در حال stable شدن است. هسته Node.js در حال تکامل است، و رشد انفجاری مجموعه ماژول های دست ساز کاربران آن گامی تندتر از آن دارد که فردی خیال ردگیری آن ها را داشته باشد. تنها راهی که بتوان چنین هدف متحرکی را در یک کتاب به دام انداخت آن است که سراغ عصاره وجودی Node.js و دلیل موفقیت روز افزون آن برویم. این کارکُشتگان Node.js دقیقاً همین کار را کرده اند. Mike Cantelon یکی از فعالترین های دنیای Node است. او فهم فوق العاده ای از هر آنچه که Node مناسب آنهاست دارد و از آن مهمتر اینکه Node برای چه کارهایی مناسب نیست. T.J. Holowaychuk یکی از برجسته ترین سازندگان ماژولهای Node.js است، از جمله فریم ورکِ وبِ اکسپرس. Nathan Rajlich عضو کمیته هسته Node.js است و تا به امروز نقش فعالی در توسعه این پلتفرم داشته است.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: No Starch Press, Inc.

اثر: Nicholas C. Zakas

تعداد صفحه: 122

حجم: 1.51MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه توضیحات پشت جلد کتاب):

شما اگر از زبان شیء گرای سنتی تری مثل ++C یا جاوا استفاده کرده باشید، احتمالاً در نگاه شما جاوا اسکریپت کلاً شیء گرا نیست. نه مفهوم کلاس در کار است و نه حتی برای کد نویسی در آن نیازی به تعریف اشیاء دارید. اما گول نخورید - جاوا اسکریپت زبان شیء گرای روان و بغایت قدرتمندی است که بسیاری از گزینه های طراحی را در دستان شما قرار می دهد.

در کتاب اصول جاوا اسکریپتِ شیء گرا، نیکلاس زاکاس طبیعت شیء گرای جاوا اسکریپت را تماماً در می نوردد و پشتیبانی منحصر به فرد این زبان از وراثت و دیگر خصوصیات کلیدی را به نمایش می گذارد. شما موارد زیر را خواهید آموخت:

مطالعه بیشتر...

برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional