سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: مشترکاً توسط Tsinghua University Press و Springer-Verlag

اثر: Jiaheng Lu

تعداد صفحه: 300

حجم: 2.58MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه پیشگفتار کتاب):

XML مخفف eXtensible Markup Language (زبان نشانه گذاری گسترش پذیر) است، که هدف آن کمک به سیستم های اطلاعاتی است تا داده های ساختارمند را به اشتراک بگذارند (خصوصاً در بستر اینترنت)، اسناد را کد کنند، و داده ها را به صورت خطی (سریال) درآورند. خواصی که XML به ارث برده است آن را تبدیل به استاندارد محبوب نمایش و تبادل داده ها کرده است.

موقع کار با داده های XML ای، تقریباً می توان گفت سه نوع عملیات باید بکار گرفته شوند: اضافه کردن، جستجو و بازیابی، و تغییر اطلاعات. ما به هر سه دسته خواهیم پرداخت. از عمر XML دو دهه می گذرد، و این حوزه دستخوش رشدی حیرت آور شده و هنوز هم در حال توسعه است. بنابراین، تنها به موضوعاتی پرداخته ایم که بیان شیوای آنها در توان ماست. هدف این کتاب ایجاد درکی از اصول و تکنیک های حاکم بر پردازش کوئری های XML و جستجوی کلیدواژه ها در XML می باشد. برای تحقق این هدف، در هفت محور پیش می رویم؛ که شرح آنها در ادامه می آید:

اولاً، به طور خلاصه به معرفی XML می پردازیم، که پدید آمدن پایگاه داده XML، مدل داده ای XML، و جستجو و کوئری کردن داده های XML ای را شامل می شود. با هدف تسهیل در پردازش کارآمد داده هایی که از مدل های درخت ترتیب دار تبعیت می کنند، تعدادی روش برچسب گذاری داده های XML ای را ارائه کرده ایم.

ثانیاً، چندین اندیس مسیر XML ارائه کرده ایم. استفاده گسترده از XML در دهه اخیر سبب شده است توجهات زیادی به مسئله مدیریت مؤثر و کارای مجموعه های XML ای معطوف شود. پردازش کوئری ها ممکن است بدلیل عدم وجود یک جمع بندی ساختاری و یک اندیس کارا، و در نتیجه ناچاری در پویش کامل داده های XML ای، کاملاً ناکارآمد شود. برای فائق آمدن بر این مشکل، چندین اندیس مسیر از قبیل، Dewey ID پیشرفته، CDBS، و روش prefix را ارائه کرده ایم.

ثالثاً، در پردازش الگوی درختی XML، پاسخ کارا دادن به کوئری های سرشاخه ای مهم است. برای انجام پردازش های کارا دو نوع الگوریتم پیوند مهم را معرفی کرده ایم. همچنین، راه حل هایی را برای افزایش سرعت پردازش کوئری ها و کاهش نتایج میانی (برای صرفه جویی در فضا) شرح می دهیم.

رابعاً، برای پردازش کارای الگوهای درختی XML گسترش یافته، یک سری الگوریتم های کل گرا را به نمایش می گذاریم. الگوریتم های پیشین بر کوئری های الگوی درختی XML ای تمرکز داشتند که فقط شامل روابط پدر-فرزند و اجداد-نوادگان می شد. کمتر به کوئری های الگوی درختی XML گسترش یافته، شامل کاراکترهای wildcard، تابع منفی ساز، و محدودسازی ترتیب، پرداخته شده است. همه این ها استفاده زیادی در زبان های کوئری XML دارند و الگوریتم های کل گرا، این مجموعه را کامل تر می کند.

خامساً، به مطالعه الگوریتم های معانی جستجوی کلیدواژه ها در XML و استراتژی رده بندی می پردازیم. ما الگوریتم های جستجوی کلمات کلیدی در XML ای مثل SLCA، VLCA، و MLCEA که در جستجوی کلید واژه ها کاربردی هستند را ارائه می کنیم. بر اساس برخی از معانی، الگوریتم های جستجوی کلمات کلیدی در XML ای مثل الگوریتم پردازش کوئری IDL را ارائه می کنیم. بعلاوه، به معرفی استراتژی رده بندی جستجوی کلیدواژه ها در XML می پردازیم. در این زمینه، برای مواجهه با چالش ها، رهیافتی به سبک روش های بازیابی اطلاعات را ساخته ایم که اساساً از آماری که در دل داده های XML ای است، بهره می برد.

سادساً، مسئله پالایش کوئری کلیدواژه ها در XML را معرفی می کنیم و برای آن یک فریم ورک نوینِ محتوا-آگاه پیشنهاد می کنیم. همچنین به معرفی LCRA می پردازیم، که با فراهم کردن رابطی جمع و جور، اجازه می دهد کاربر (بطور پیشفرض انتشارات و یا پدید آورنده) به صراحت موارد جستجویی مورد اهتمام خود را مشخص نماید.

در آخر، به ارائه چندین کار آتی می پردازیم. مثلاً پردازش داده های XML ای گرافیکی، تطبیق الگوی XML ای پیچیده، و پردازش کوئری XML ایِ بر مبنای MapReduce.

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEB دانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional