سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انتشارات: Springer

اثر: James T. Streib & Takako Soma

تعداد صفحه: 363

حجم: 4.43MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار):

هدف کتاب حاضر این است که به خواننده در یادگیری سریع برنامه نویسی به زبان جاوا کمک کند. این هدف با تمرکز بر مفاهیم اصلی، بهره گیری از توضیحات و مثال های فراوان، و استفاده از نمودارهای بصری برای توضیح معانی مرتبط با شیء گراییِ این زبان محقق شده است.

در مورد زبان برنامه نویسی جاوا تعداد زیادی کتاب وجود دارد. برخی از آن ها مثال های فراوانی دارند و جامع هستند، اما متأسفانه گاهی اوقات به نظر می رسد زیادی به جزئیات می پردازند، که موجب می شود یک برنامه نویس تازه کار قادر به تمایز مطالب مهمتر نباشد. در نقطه مقابل برخی کتب هم که در جهت معرفی مختصر این زبان تلاش نموده اند، بعضاً به نظر می رسد مثال ها و توضیحات لازم را ارائه نداده اند و بیشتر مناسب کسی هستند که تجربه برنامه نویسی قبلی دارد. این کتاب با تمرکز بر مفاهیم کلیدی این زبان و شرح کامل آنها، فاصله بین این دو دسته کتاب را پر کرده و با ایجاد یک پایه خوب در مخاطب او را برای آموزش مطالب پیچیده تر بعدی آماده می کند.

این کتاب خیلی زود وارد بحث شیء گرایی می شود و در انتقال مفاهیم شیء گرایی از روش نمودارهای مرزنَما(contour diagrams) بهره می برد که اثر بخشی آن ثابت شده است و باعث می شود مخاطب کمتر به اشتباه بیافتد. مدل مرزنما کاملاً با متدولوژی های جدید برنامه نویسی مثل برنامه نویسی شیء گرا همخوانی دارد.

در پاراگراف های زیادی از متن، سؤالاتی طرح شده است تا به خواننده در ایجاد تعامل با کتاب و فکر کردن در مورد مطلب بیان شده کمک کند؛ سؤالاتی آسان که جواب آنها هم بلافاصله آمده است. برای تثبیت یادگیری، هر فصل یک یا چند برنامه کامل دارد تا علاوه بر مرور مطالب فصل، به خواننده بیاموزد که چگونه برنامه های خودش را بنویسد. همچنین جواب تمرینات منتخب در پیوست های کتاب آمده است. در زیر فهرست فصول کتاب آمده است:

 • Chapter 1 provides an introduction to variables, input/output, and arithmetic operations.
 • Chapter 2 introduces objects and contour diagrams.
 • Chapter 3 explains selection structures.
 • Chapter 4 shows how iteration structures work.
 • Chapter 5 revisits object-oriented concepts.
 • Chapter 6 introduces string variables and processing.
 • Chapter 7 illustrates arrays and array processing.
 • Chapter 8 examines recursion.
 • Chapter 9 explores inheritance and polymorphism.
 • Chapter 10 discusses elementary files.
 • Appendix A gives an introduction to graphical input/output.
 • Appendix B discusses elementary exception processing.
 • Appendix C presents the basics of Javadoc.
 • Appendix D lists a glossary of key terms.
 • Appendix E provides answers to selected exercises.

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEB دانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional