سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Pearson Education

اثر: Alfred V. Aho, Monica S. Lam, Ravi Sethi, Jeffrey D. Ullman

تعداد صفحه: 1038

حجم: 48.2MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (خلاصه پیشگفتار):

In the time since the 1986 edition of this book, the world of compiler design has changed significantly. Programming languages have evolved to present new compilation problems. Computer architectures offer a variety of resources of which the compiler designer must take advantage. Perhaps most interestingly, the venerable technology of code optimization has found use outside compilers. It is now used in tools that find bugs in software, and most importantly, find security holes in existing code. And much of the "front-end" technology - grammars, regular expressions, parsers, and syntax-directed translators - are still in wide use.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Springer

اثر: Torben Ægidius Mogensen

تعداد صفحه: 227

حجم: 1.04MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیش‌گفتار کتاب):

به منظور کاهش دادن پیچیدگی طراحی و ساخت کامپیوترها، تقریباً همه‌ی آنها طوری ساخته شده‌اند که دستورات نسبتاً ساده‌ای را اجرا کنند (اما بسیار سریع این کار را انجام دهند). یک برنامه‌ی یک کامپیوتر باید از ترکیب این دستورات بسیار ساده و در قالب برنامه‌ای به اصطلاح در زبان ماشین ساخته شود. چون این کار فرایندی خسته کننده و خطاخیز است، به جای آن عمده‌ی برنامه‌نویسی با یک زبان برنامه‌نویسیِ سطح بالا صورت می‌پذیرد. این زبان می‌تواند بسیار متفاوت از زبان ماشینی باشد که آن کامپیوتر می‌تواند اجرا کند، بنابراین باید به نوعی روی این شکاف پل زد. جایی که پای کامپایلر به میان می‌آید، همین‌جاست.

یک کامپایلر، یک برنامه که در زبانی سطح بالا نوشته شده است و مناسب خواننده‌ی انسان است را به زبان ماشین سطح پایین مورد نیاز رایانه‌ها ترجمه (یا کامپایل) می‌کند. کامپایلر همچنین طی این فرایند تلاش می‌کند اشتباهات روشن برنامه‌نویس را یافته و گزارش کند. پس مزایای استفاده از زبان سطح بالا این است که برنامه‌ها خواناتر و کوتاه‌تر می‌شوند، بخشی از اشتباهات برنامه‌نویس به طور خودکار شناسایی می‌شود، و حمل کد برنامه به ماشین‌های مختلف به طور خودکار صورت می‌گیرد. هرچند که کامپایلر‌ها بهینه‌سازی هم دارند ولی گاهی نیاز است که برای رسیدن به سرعت اجرای بالا، قسمت‌هایی از برنامه به صورت دستی پیاده‌سازی شود.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Springer

اثر: Dick Grune & Kees Van Reeuwijk & Henri E. Bal & Ceriel J.H. Jacobs & Koen Langendoen

تعداد صفحه: 829

حجم: 3.57MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (برگرفته از پیش‌گفتار کتاب):

علت اینکه ویرایش دوم این کتاب پس از مدت طولانی 12 سال ارائه شد آن است که شاید بتوان گفت طراحی کامپایلر یکی از بالغ‌ترین موضوعات علم کامپیوتر است. در این ویرایش جنبه‌ی "نگاه بیانداز و بفهم" کتاب روزآمد شده است و حذف و اضافه، تغییر چینش و تغییرات ساختاری زیادی اعمال شده است.

در زمینه‌ی شگردهای بهینه‌سازی، تغییرات زیادی را شاهد هستیم. روش‌های جدید و بعضاً حیرت‌آوری اختراع شده است، مثل تصفیه‌ی زیربرنامه‌ای (procedural abstraction) و برخی روش‌های قدیمی نیز اخیراً در کانون توجه قرار گرفته‌اند، مثل حذف بازگشت از آخر (tail recursion removal) که در زبان‌های تابعی کاربرد دارد. این موضوعات را بیشتر در فصل 9 پوشش داده‌ایم.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: Elsevier, Inc.

اثر: Keith D. Cooper & Linda Torczon

تعداد صفحه: 825

حجم: 6.67MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیشگفتار کتاب):

صنعت ساخت کامپایلر مدام در حال تغییر است؛ دلیل عمده‌ی آن تغییر در پردازنده‌ها و سیستم‌ها است. برای مثال در سال 1998 وقتی می‌خواستیم شروع کنیم به نوشتن اولین نسخه از این کتاب، برخی از همکاران ما - چون اجراهای خارج از ترتیب تا حد زیادی اثر زمانبندی دستورالعمل‌ها را خنثی می‌کرد - گنجاندن فصلی درباره‌ی زمانبندی دستورالعمل‌ها در این کتاب را زیر سوال بردند. امروزه، رشد پردازنده‌های چندهسته‌ای و نیاز به هسته‌های بیشتر، بار دیگر پایپ‌لاین‌های با حفظ ترتیب را جذاب نموده است زیرا جای کمی که این پایپ‌لاین‌ها اشغال می‌کنند، طراح را قادر می‌سازد تا تعداد هسته‌های بیشتری را روی یک چیپ جای دهد. زمانبندی دستورالعمل‌ها در آینده‌ی نزدیک نیز همچنان اهمیت خود را حفظ خواهد کرد.

گروه‌هایی که در حوزه‌ی ساخت کامپایلر فعالیت دارند، مدام در حال توسعه‌ی تکنیک‌ها و الگوریتم‌های جدید هستند، همچنین بعضی از روش‌های قدیمیِ مؤثر که اکثراً به‌دست فراموشی سپرده شده بودند، مجدداً در حال احیا شدن هستند. یک تحقیق که اخیراً انجام شد، انگیزش فراوانی را برای استفاده از گراف‌های وتری در تخصیص رجیستر ایجاد کرد (بخش 2.5.13 کتاب را ببینید) و نویدبخش ساده‌سازی بعضی از جنبه‌های تخصیص‌دهنده‌های رنگ‌آمیزی گرافی است. الگوریتم Brzozowski تکنیکی برای کاهش تعداد حالات DFAها است که به اوایل دهه 1960 بازمی‌گردد ولی چندین دهه است که در دروس کامپایلر به آن پرداخته نشده است (بخش 2.6.2 از کتاب را ملاحظه بفرمایید). به راحتی می‌توان از روی پیاده‌سازی الگوریتم subset construction (تبدیل DFA به NFA) این الگوریتم را هم پیاده‌سازی نمود.

مطالعه بیشتر...

برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional