سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

در این بخش کتاب‌هایی قرار می‌گیرند که مرجع متخصصین کامپیوتر در نحوه‌ی تولید و یا استفاده از سیستم‌های تکنیکی کاربردی می‌باشند. این بخش فعلاً در حال تکمیل می‌باشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: The Pragmatic Programmers, LLC.

اثر: Brian P. Hogan, Chris Warren, Mike Weber, Chris Johnson, And Aaron Godin

تعداد صفحه: 339

حجم: 6.62MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار کتاب):

امروزه دیگر این کافی نیست که تنها بدانید چگونه باید با HTML، CSS، و کمی هم Javascript سر و کله زد. توسعه دهنده وب امروزی نیاز دارد بداند چگونه کد قابل تست بنویسد، رابط کاربری تعاملی بسازد، و حتی گاهی بعضی تنظیمات سرور را انجام دهد. این کتاب مجموعه ای از بیش از 40 تکنیک کاربردی است؛ از ترفندهای هوشمندانه CSS که کاربران وب را خرسند می کند گرفته تا تنظیمات سمت سروری که زندگی شما و کاربرانتان را راحت تر می کند. در این کتاب شما گلچینی از تکنیک های تضمینی و راه حل های نوین را خواهید یافت.

اگر کارهای تحت وب انجام می دهید، این کتاب بدرد شما می خورد. اگر طراح وب هستید و یا توسعه دهنده frontend ای که قصد دارد مهارت خود را در زمینه های دیگر توسعه تحت وب گسترش دهد، شما این شانس را یافته اید تا با تعدادی کتابخانه و گردش کاری جدید آشنا شوید که به ثمر بخشی بیشتر شما کمک می کنند. اگر تجربه کاری زیادی در backend دارید، و قصد دارید که با یادگیری چند تکنیک frontend سرعت انجام کارهای خود را افزایش دهید، باز هم تعدادی تکنیک خوب را مخصوصاً در بخش های مربوط به گردش کاری و تست خواهید یافت.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: مشترکاً توسط Tsinghua University Press و Springer-Verlag

اثر: Jiaheng Lu

تعداد صفحه: 300

حجم: 2.58MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه پیشگفتار کتاب):

XML مخفف eXtensible Markup Language (زبان نشانه گذاری گسترش پذیر) است، که هدف آن کمک به سیستم های اطلاعاتی است تا داده های ساختارمند را به اشتراک بگذارند (خصوصاً در بستر اینترنت)، اسناد را کد کنند، و داده ها را به صورت خطی (سریال) درآورند. خواصی که XML به ارث برده است آن را تبدیل به استاندارد محبوب نمایش و تبادل داده ها کرده است.

موقع کار با داده های XML ای، تقریباً می توان گفت سه نوع عملیات باید بکار گرفته شوند: اضافه کردن، جستجو و بازیابی، و تغییر اطلاعات. ما به هر سه دسته خواهیم پرداخت. از عمر XML دو دهه می گذرد، و این حوزه دستخوش رشدی حیرت آور شده و هنوز هم در حال توسعه است. بنابراین، تنها به موضوعاتی پرداخته ایم که بیان شیوای آنها در توان ماست. هدف این کتاب ایجاد درکی از اصول و تکنیک های حاکم بر پردازش کوئری های XML و جستجوی کلیدواژه ها در XML می باشد. برای تحقق این هدف، در هفت محور پیش می رویم؛ که شرح آنها در ادامه می آید:

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

انتشارات: Springer

اثر: James T. Streib & Takako Soma

تعداد صفحه: 363

حجم: 4.43MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار):

هدف کتاب حاضر این است که به خواننده در یادگیری سریع برنامه نویسی به زبان جاوا کمک کند. این هدف با تمرکز بر مفاهیم اصلی، بهره گیری از توضیحات و مثال های فراوان، و استفاده از نمودارهای بصری برای توضیح معانی مرتبط با شیء گراییِ این زبان محقق شده است.

در مورد زبان برنامه نویسی جاوا تعداد زیادی کتاب وجود دارد. برخی از آن ها مثال های فراوانی دارند و جامع هستند، اما متأسفانه گاهی اوقات به نظر می رسد زیادی به جزئیات می پردازند، که موجب می شود یک برنامه نویس تازه کار قادر به تمایز مطالب مهمتر نباشد. در نقطه مقابل برخی کتب هم که در جهت معرفی مختصر این زبان تلاش نموده اند، بعضاً به نظر می رسد مثال ها و توضیحات لازم را ارائه نداده اند و بیشتر مناسب کسی هستند که تجربه برنامه نویسی قبلی دارد. این کتاب با تمرکز بر مفاهیم کلیدی این زبان و شرح کامل آنها، فاصله بین این دو دسته کتاب را پر کرده و با ایجاد یک پایه خوب در مخاطب او را برای آموزش مطالب پیچیده تر بعدی آماده می کند.

مطالعه بیشتر...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انتشارات: O’Reilly Media, Inc.

اثر: Michael McMillan

تعداد صفحه: 246

حجم: 7.27MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار):

در چند ساله اخیر استفاده از JavaScript به یمن وجود پلتفرم های سمت سروری چون Node.js و SpiderMonkey رشد روزافزونی داشته است. حال که برنامه نویسی جاوا اسکریپت در حال برون رفتن از محیط مرورگرها است، برنامه نویسان درمی یابند که نیاز به استفاده از ابزارهایی دارند که در زبان های رایج تر - مثل Java و ++C - وجود دارد. از جمله این ابزارها، داده ساختارهای کلاسیک مثل لیست پیوندی، پشته، صف، و گراف است و به همین شکل، الگوریتم های کلاسیک مثل مرتب سازی و جستجو در داده ها. این کتاب نحوه پیاده سازی این داده ساختارها و الگوریتم ها را مورد بحث قرار داده است.

برنامه نویسان جاوا اسکریپت این کتاب را مفید خواهند یافت، زیرا این کتاب به نحوه پیاده سازی داده ساختارها و الگوریتم ها، با توجه به قوانین زبان جاوا اسکریپت می پردازد. مثلاً قوانینی چون آرایه هایی که در واقع شیء هستند، متغیرهای کلاً سراسری، و سیستم اشیاء مبتنی بر نمونه سازی. جاوا اسکریپت به شکل ناعادلانه ای به زبان برنامه نویسی "بد" مشهور شده است، اما این کتاب شرح می دهد که چگونه با استفاده از "بخش های خوب" این زبان می توانید داده ساختارها و الگوریتم های پر بازده و کارآمد بسازید.

مطالعه بیشتر...

برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional