سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Springer

اثر: Fayez Gebali

تعداد صفحه: 604

حجم: 3.92MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه‌ی خلاصه‌ی پیش‌گفتار کتاب):

این کتاب دو هدف دارد: دادن سرنخ‌های شناخت مبانی مدل‌سازی شبکه‌ها و دادن پر و بال پرواز بر فراز و سعی در مدل‌سازی سیستم‌های دلخواه.

پدیده‌ی اینترنت در حال تأثیرگزاری بر روش ارتباطات، رفتار، کسب و کار، و دسترسی ما به اطلاعات و سرگرمی‌ها است. کاربردهای پیشبینی نشده‌ی بیشتری نیز در راه هستند. این همه، مدیون وجود یک شبکه‌ی جهانی با عملکرد عالی و کارآ است که میلیون‌ها کاربر را به هم متصل می‌کند و امکان انتقال اطلاعات با نرخی بالا و تأخیری اندک را فراهم می‌آورد.

یک شبکه‌ی با عملکرد عالی توسط دو معیار پهنای باند و تأخیرش متمایز می‌گردد. طراحی شبکه‌ی سنتی عمدتاً بر طرح‌ریزی پهنای باند متمرکز بود؛ راه حل مشکلات شبکه‌ای افزودن پهنای باند بود. امروزه، به‌ویژه برای کاربردهای حساس به تأخیر مثل صدا و تصویر بلادرنگ، نیاز داریم تأخیر پیام را در نظر بگیریم. پهنای باند را می‌توان با فشرده‌سازی داده، استفاده از خطوط ارتباطی سریعتر، یا با انتقال موازی چندین بیت به کمک روش‌های مدولاسیون پیچیده به آسانی افزایش داد. اما تأخیر را نمی‌توان به این آسانی بهبود داد. تنها راه کاستن از تأخیر، استفاده از پروتکل‌های زمانبندی خوب، سخت‌افزار بسیار سریع، و تجهیزات سوئیچ در سرتاسر شبکه است.

رواج استفاده از فیبر نوری بدین معناست که کانال انتقال با پهنای باند عالی‌اش و تأخیر کمش به ایده‌آل نزدیک است (سرعت نور). آنچه که برای بهینه‌سازی باقی می‌ماند عبارتست از وسایل اتصال خطوط ارتباطی؛ همچون هاب‌ها، سوئیچ‌ها، مسیریاب‌ها، و پل‌ها. هدف این کتاب مرور روش‌های طراحی و تحلیل این وسایل است. با این حال، فیبر نوری در واقعیت کمتر از ایده‌آل ظاهر می‌شود، و نیز استفاده از شبکه‌سازی سیار بی‌سیم هم دارد بسیار محبوب می‌شود. بر این اساس نیاز به روش‌های جدید و بهبودیافته برای انتقال روی کانال دارای نویز و با پهنای باند محدود بسیار لازم می‌گردد. کاری که برای بهینه‌سازی سطح فیزیکی ارتباطات لازم است، طراحی الگوریتم‌ها و سخت‌افزارهایی برای کدگذاری، مدولاسیون، و فشرده‌سازی تطبیقی داده است. بنابراین پردازش رقمی سیگنال در حال یافتن نقشی بیشتر و محوری‌تر در زمینه‌ی شبکه‌سازی و ارتباطات است.

سه عنصر اصلی سازنده‌ی شبکه‌های با عملکرد عالی عبارتند از خطوط ارتباطی، تجهیزات سوئیچی که این خطوط را به هم متصل می‌کنند، و نرم‌افزار به خدمت گرفته شده در نودها و سوئیچ‌ها. هدف این کتاب ارائه‌ی فنون پایه‌ای برای مدل‌سازی و تحلیل عنصر سوم است: نرم‌افزار و پروتکل‌ها. بدین منظور، موضوعات مختلفی همچون زنجیره‌های مارکوف و تحلیل صف‌بندی، مدل‌سازی ترافیک، و تحلیل پروتکل در این کتاب پوشش داده شده است.

در ادامه، فهرست فصل‌های این کتاب آمده است:

 1. احتمال
 2. فرایندهای تصادفی
 3. زنجیره‌های مارکوف
 4. زنجیره‌های مارکوف در حالت موازنه
 5. زنجیره‌های مارکوف کاهش‌پذیر
 6. زنجیره‌های مارکوف تناوبی
 7. تحلیل صف‌بندی
 8. مدل‌سازی پروتکل‌های کنترل جریان ترافیک
 9. مدل‌سازی پروتکل‌های کنترل خطا
 10. مدل‌سازی پروتکل‌های کنترل دسترسی به رسانا
 11. مدل‌سازی پروتکل وای فای
 12. مدل‌سازی پروتکل وای مکس
 13. مدل‌سازی کانال‌های بی‌سیم با سیگنال محوشدنی
 14. مخابره‌ی تعریف شده با نرم‌افزار
 15. مدل‌سازی ترافیک شبکه
 16. الگوریتم‌های زمانبندی

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional