سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Cengage Learning

اثر: Michael Sipser

تعداد صفحه: 482

حجم: 9.45MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (برگرفته از پیشگفتار):

خوش آمدید!

شما در آستانه شروع کردن مطالعه موضوع مهم و جذابی هستید: تئوری محاسبات. این موضوع متشکل از خصوصیات ریاضیاتیِ بنیادین سخت افزار، نرم افزار، و کاربردهای خاص کامپیوتر است. در این مطالعه ما به دنبال تشخیص این هستیم که چه مسائلی قابل یا غیر قابل محاسبه هستند، با چه سرعتی، با چه مقدار حافظه، و بر روی چه نوع مدل محاسباتی. این موضوع ارتباطات ملموسی با فنون مهندسی و همچنین مباحث فلسفی دارد.

برخی ممکن است این مطالعه تئوری را مرموز، روح فرسا، و بدتر از همه نامربوط بدانند. برای اینکه ببینید تئوری نه اسرارآمیز است و نه خسته کننده، بلکه کاملاً قابل فهم و حتی جذاب است، به خواندن ادامه دهید.

این تئوری با عمل مرتبط است و ابزارهای مفهومی را تولید می کند که مهندسان در عمل از آن بهره می گیرند. آیا مشغول ساخت یک زبان برنامه نویسی جدید برای یک کاربرد خاص هستید؟ آنچه در این کتاب تحت عنوان گرامر یاد می گیرید به کار می آید. آیا درگیر جستجوی رشته ای یا تطابق الگو هستید؟ اتوماتای محدود و عبارت های منظم را به یاد آورید. آیا با مسئله ای درگیرید که به نظر بیش از امکانات شما پردازش نیاز دارد؟ به آنچه در مورد ان پی - کامل بودن آموخته اید رجوع کنید. بعلاوه کاربردهای مختلفی چون پروتکل های رمز نگاری نوین بر اصول تئوری که شما در اینجا می آموزید تکیه دارند.

همچنین این تئوری از این نظر به شما مربوط است که به شما یک دید جدید، ساده، و برازنده تر از کامپیوترهایی می دهد که معمولاً ماشین هایی پیچیده تلقی می شوند. این دیدِ بهتر است که منجر به طراحی سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری برتر خواهد شد.

تکنولوژی روز کامپیوتر هرچند امروز بکار می آید، ولی ظرف چند سال از رده خارج می شود اما چیزی که بشکل بسیار بلند مدت تری بر آمد و شد این تکنولوژی ها حکم فرماست، اصول تئوری است. و نهایتاً این تئوری خوب است زیرا مطالعه آن ذهن شما را شکوفا می کند. توانایی فکر کردن و بیان روشن و دقیق یک مسئله و حل آن ارزش بلند مدت دارد و مطالعه تئوری شما را در این جهت قوی می کند.

 

دانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional