سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: Andrew S. Tanenbaum & Herbert Bos

تعداد صفحه: 1137

حجم: 4.88MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (معرفی نویسندگان و فهرست مطالب کتاب):

آندره تننباوم (Andrew S. Tanenbaum) دارای مدرک لیسانس دانشگاه M.I.T و دکتری تخصصی دانشگاه برکلی کالیفرنیا می‌باشد. استاد تننباوم دو دکترای افتخاری نیز دارد و با ACM و IEEE همکاری می‌کند. او هم‌اکنون در دانشگاه Vrije Universiteit آمستردام هلند استاد علوم کامپیوتر است. وی قبلاً رئیس پژوهشکده‌ی عالی محاسبات و تصویرگری بوده است، یک دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلیِ بین دانشگاهی که روی سیستم‌های پیشرفته‌ی موازی، توزیع شده، و تصویرگری تحقیقات انجام می‌دهد. او همچنین استاد آکادمی سلطتنی هنر و علوم هلند بوده است، که او را از تبدیل شدن به یک فرد پشت‌میزنشین دور نگه داشته است. علاوه بر اینها وی مفتخر به دریافت جایزه‌ی پیشرفته‌ی شورای تحقیقات اروپا شده است.

استاد تننباوم در گذشته روی کامپایلرها، سیستم‌های عامل، شبکه‌سازی، و سیستم‌های توزیع شده تحقیقات داشته است. تمرکز تحقیقاتی فعلی او بر سیستم‌های عامل قابل اتکا و امن می‌باشد. این پروژه‌های تحقیقاتی منجر به بیش از 175 مقاله‌ی منتشر شده در مجلات و کنفرانس‌ها شده است. استاد تننباوم نویسنده یا از نویسندگان پنج کتاب بوده است، که به 20 زبان ترجمه شده‌اند.

وی نرم‌افزارهای زیادی را تولید کرده است، به‌ویژه MINIX، یک نمونه‌ی کوچک از UNIX که مستقیماً الهام بخش و بستر اولیه‌ی توسعه‌ی لینوکس شد. نسخه‌ی کنونی MINIX، که MINIX 3 نامیده می‌شود و در نسخه‌های x86 و ARM به‌طور رایگان قابل دانلود است، سیستم‌عاملی فوق‌العاده قابل اتکا و امن است. استاد تننباوم وقتی کار خود را تمام شده می‌بیند که کاربران اصلاً ندانند که crash کردن سیستم‌عامل به چه معناست.

 

Herbert Bos کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه Twente و دکترای خود را از دانشگاه کمبریج گرفته است. وی تاکنون کارهای گسترده‌ای در زمینه‌ی معماری‌های I/O قابل اتکا و کارآ برای سیستم‌های عامل انجام داده است. او هم‌اکنون در Vrije Universiteit استاد سیستم‌ها و امنیت شبکه می‌باشد. وی به همراه دانشجویانش روی راه‌های نوین شناسایی و مقابله با حملات، تحلیل و مهندسی معکوس بدافزارها، و از کار انداختن botnetها کار می‌کند. سه تن از دانشجویان وی موفق به دریافت جایزه‌ی Roger Needham برای بهترین تزهای دکترای اروپایی در زمینه‌ی سیستم‌ها شده‌اند.

در ادامه لیست فصل‌های این کتاب آمده است:

 1. مقدمه
 2. فرایندها و نخ‌ها
 3. مدیریت حافظه
 4. سیستم‌های فایل
 5. ورودی/خروجی
 6. بن‌بست‌ها
 7. مجازی‌سازی و ابر
 8. سیستم‌های چندپردازنده‌ای
 9. امنیت
 10. مطالعه‌ی موردی 1: یونیکس، لینوکس، و اندروید
 11. مطالعه‌ی موردی 2: ویندوز 8
 12. طراحی سیستم‌عامل
 13. فهرست مطالعه و کتابنامه

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


Modern Operating Systems-Andrew S. Tanenbaum-3rd Edition-2009

انتشارات: Pearson Education, Inc.

اثر: Andrew S. Tanenbaum

تعداد صفحه: 534 صفحه‌ی دوتایی (اسکن و تشخیص متن شده)

حجم: 6.32MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب:

این کتاب یک دید مفهومیِ اصولی از طراحی سیستم‌عامل را برای توسعه دهندگان نرم‌افزار و دانشجویان علم کامپیوتر ارائه می‌دهد و شامل ریزِ مطالعات موردی لینوکس و ویندوز هم می‌شود. اما، چه چیزی یک سیستم‌عامل را مدرن می‌کند؟ طبق گفته‌ی نویسنده آندره تننباوم، آگاهی از کاربردهای پر-نیاز؛ علی الخصوص مواردی مثل چندرسانه‌ای، محاسبات موازی و توزیع شده، و امنیت. در ادامه لیست فصول این کتاب آمده است؛ البته این کتاب مطالب بسیار جذابی دارد که در جزئیات هر فصل خود را نشان می‌دهد و این، خصوصیت منحصربه‌فرد این کتاب است که تنها با خواندن، متوجه آن خواهید شد:


 1. مقدمه
 2. پروسس‌ها و نخ‌ها
 3. مدیریت حافظه
 4. فایل‌سیستم‌ها
 5. ورودی/خروجی
 6. بن‌بست‌ها
 7. سیستم‌عامل‌های چندرسانه‌ای
 8. سیستم‌های چندپردازنده
 9. امنیت
 10. مطالعه‌ی موردی 1: لینوکس
 11. مطالعه‌ی موردی 2: ویندوز ویستا
 12. مطالعه‌ی موردی 3: سیستم‌عامل سیمبین
 13. طراحی سیستم‌عامل
 14. مطالعات بیشتر و کتاب‌نامه

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional