سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انتشارات: Cambridge University Press

اثر: John C. Mitchell

تعداد صفحه: 541

حجم: 2.06MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب:

این کتاب به توضیح و واکاوی مفاهیم اصلی استفاده شده در زبان‌های برنامه‌نویسی امروزی می‌پردازد (مفاهیمی چون توابع، انواع، مدیریت حافظه، و کنترل) و مخاطب آن دانشجویان کارشناسی و دانشجویان ترم‌های اولیه‌ی کارشناسی ارشد هستند. از نظر معرفی و مقایسه‌ی کامل زبان‌های برنامه‌نویسی شیء گرای مطرح، این کتاب منحصر به فرد است. فصول مجزایی به تاریخچه‌ی اشیاء (Simula و Smalltalk) و زبان‌های برجسته‌ی ++C و جاوا اختصاص داده شده است.

نویسنده، مفاهیم پایه‌ای مثل حساب لامبدا و معانی صریح (denotational semantics) را به زبانی ساده و غیر رسمی بیان می‌کند و بر نگرش کلی حاصل از این تئوری‌ها تأکید دارد. همروندی و برنامه‌نویسی شیء‌گرای همروند از مباحث پیشرفته‌ی این کتاب محسوب می‌شوند. اهمیت روش‌های برنامه‌نویسی خاص‌منظوره برای انواع خاصی از مسائل، در فصلی که به برنامه‌نویسی منطقی می‌پردازد، مطرح شده است.

این کتاب درباره‌ی مسائل و سبک سنگین کردن‌هایی که در طراحی زبان‌های برنامه‌نویسی پیش می‌آید، فهم بهتری را در خواننده ایجاد می‌کند و وی را از نقاط قوت و ضعف زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده‌اش آگاه می‌سازد.

جان میشل بیش از یک دهه است که جزو اساتید محبوب دانشگاه استنفورد است. او دکترای خود را در سال 1984 از MIT گرفت و طی 20 سال اخیر از سخنرانان ویژه‌ی کنفرانس‌های بین المللی بوده است. وی در پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه‌ی موضوعاتی چون طراحی و تحلیل زبان‌های برنامه‌نویسی، امنیت کامپیوتری، و کاربردهای منطق ریاضی در علوم کامپیوتر، راهبر پروژه بوده است؛ و بیش از 100 مقاله‌ی تحقیقاتی دارد. کتاب قبلی او (مبانی زبان‌های برنامه‌نویسی - 1996 - انتشارات MIT) مباحث حساب لامبدا، سیستم‌های نوع، منطق برای صحت‌سنجی برنامه‌ها، و معانی ریاضیاتی زبان‌های برنامه‌نویسی را شامل می‌شود. استاد میشل عضو فعال ACM در IEEE بوده است.

پانزده فصل این کتاب به چهار بخش تقسیم می‌شوند:

  1. توابع و مبانی
  2. زیربرنامه‌ها، انواع، مدیریت حافظه، و کنترل
  3. ماژولار بودن، انتزاع، و برنامه‌نویسی شیء‌گرا
  4. همزمانی و برنامه‌نویسی منطق

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional