سایت CEB:ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر - معرفی و دانلود کتب انگلیسی رشته کامپیوتر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشارات: Springer

اثر: Gisele L. Pappa & Alex A. Freitas

تعداد صفحه: 202

حجم: 1.1MB

جلد کتاب

توضیحات کتاب (ترجمه خلاصه پیشگفتار کتاب):

داده‌کاوی حیطه پژوهشی بسیار فعالی است، با کاربردهای موفق فراوان در دنیای واقعی. داده‌کاوی شامل مجموعه مفاهیم و روش‌هایی می‌شود که جهت استخراج دانش (یا الگوهای) جالب توجه یا مفید از مجموعه داده‌های برگرفته شده از دنیای واقعی به کار می‌رود؛ تا از اتخاذ تصمیمات در صنعت، کسب و کار، دولت، و علم حمایتی شایسته نماید.

اگرچه تعداد زیادی الگوریتم داده‌کاوی در این حوزه وجود دارد، هنوز انتخاب بهترین الگوریتم داده‌کاوی در یک مسئله خاص برای کاربران سخت است. به‌علاوه، الگوریتم‌های داده‌کاوی به صورت دستی طراحی شده‌اند؛ بنابراین درگیر گرایشات و ترجیحات انسانی هستند.

این کتاب رویکرد جدیدی به طراحی الگوریتم‌های داده‌کاوی دارد. به جای اتکا بر فرایند طراحی الگوریتم کند و تک منظوره‌ی دستی، این کتاب خودکارسازی نظام‌مند طراحی الگوریتم‌های داده‌کاوی را به کمک یک رهیافت محاسبات تکاملی پیشنهاد می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر، ما یک سیستم برنامه‌نویسی ژنتیک (نوعی از روش‌های محاسبات تکاملی که برنامه‌های کامپیوتری را تکامل می‌دهد) را ارائه می‌کنیم تا طراحی الگوریتم‌های استنتاج قانون را خودکارسازی کنیم؛ نوعی روش دسته‌بندی که یک مجموعه قوانین دسته‌بندی را از دل داده کشف می‌کند. در این کتاب ما به این دلیل روی برنامه‌نویسی ژنتیک تمرکز می‌کنیم که روش یادگیری ماشین الهام بخشی است برای تولید برنامه‌ها و برای این که این توانایی را دارد تا در کل فضای راه‌حل‌های کاندید (در این مورد همه الگوریتم‌های داده‌کاوی) به جستجو بپردازد، اما در اصل دیگر انواع روش‌های جستجو هم می‌توانند در آینده برای این منظور مورد پژوهش قرار گیرند.

این رویکرد جدید، کوچه‌باغ‌های مهیجی را به روی تحقیق و حرفه‌ی داده‌کاوی می‌گشاید. اول از همه، یک بار که فرایند طراحی یک الگوریتم داده‌کاوی - که معمولاً فرایندی است که نیازمند مقدار زیادی خلاقیت انسانی است - خودکارسازی شد، محققین و شاغلین خواهند توانست از ساخت سریع‌تر الگوریتم‌های جدید بهره‌مند شوند. مهم‌تر از آن، سیستم برنامه‌نویسی ژنتیک تولید شده را می‌توان برای ساخت الگوریتم‌های استنتاج قانونی که مخصوص آن حوزه‌ی کاربرد یا مجموعه داده‌ی مورد کاوش هستند به کار برد. یعنی، دیگر کاربران مجبور به انتخاب بهترین الگوریتم موجود برای داده‌ی خود نیستند؛ آنان به‌راحتی از کامپیوتر می‌خواهند که یک الگوریتم داده‌کاوی جدید را برای داده‌ی موجود تولید کند. مقایسه‌ی الگوریتم‌های داده‌کاویِ خودکار طراحی شده با آنهایی که توسط انسان طراحی شده‌اند هم موضوع جالبی است.

کتاب حاضر پژوهش محور است، و بنابراین به‌ویژه به محققین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه‌های داده‌کاوی و محاسبات تکاملی پیشنهاد می‌شود؛ ولی ما امیدواریم که در کل برای شاغلین حوزه‌ی داده‌کاوی هم ایده‌های مفیدی را فراهم نماید. به‌علاوه، امیدواریم که این کتاب انگیزه‌ی تحقیقات بیشتر را در زمینه‌های داده‌کاوی و محاسبات تکاملی ایجاد کند.

فصل مقدمه، انگیزه‌ی خودکارسازی طراحی الگوریتم‌های داده‌کاوی را شرح می‌دهد و کلیات سیستمی که برای این منظور تدارک دیده شده است را بیان می‌کند. فصل دوم به مرور کلی روش‌های داده‌کاوی و فصل سوم به مرور کلی روش‌های محاسبات تکاملی می‌پردازند. فصل چهارم به مباحثی حول خودکارسازی طراحی الگوریتم در داده‌کاوی و بهینه‌سازی اختصاص دارد. سه فصل فوق مفاهیم و روش‌هایی را توضیح می‌دهند که برای درک سیستم ارائه شده در این کتاب لازم است. دستآورد اصلی کتاب، یک سیستم برنامه‌نویسی ژنتیک جدید برای خودکارسازی طراحی الگوریتم‌های استنتاج قانون است که به تفصیل در فصل پنجم توضیح داده شده است. فصل ششم گزارشی است از نتایج آزمایشات محاسباتی برای ارزیابی میزان موفقیت این سیستم. در نهایت، فصل هفتم به بحث در مورد آینده‌ی این زمینه‌ی نوظهور از خودکارسازیِ طراحی الگوریتم‌های داده‌کاوی می‌پردازد.

 

آیکن نشانگر نوع فایل در سایت CEBدانلود


برای دانلود کتاب، ثبت درخواست ترجمه، و دریافت رایگان خبرنامه‌های سایت نیاز به ثبت نام دارید.

آیا از خواندن متون ترجمه‌ای بی سر و ته خسته شده‌اید؟ و بدنبال راهی برای بهره‌گیری از یک متن اصیل برای یادگیری هستید؟
آیا وقت کافی برای فهم و یا ترجمه‌ی مطلب خود در اختیار ندارید؟
از خواندن متنی که کارتان گیر آن است کلافه شده‌اید؟
کار را به ما بسپارید، خیالتان راحت!

هم اکنون! سايت CEB را به چند نفر از دوستان خود هم معرفی کنيد؛ با اين کار علاوه بر حمايت از ما، به بالا رفتن کيفيت خدمات و پايين ماندن تعرفه‌ی دانلود هم کمک کرده‌ايد.dear author and publishers!
If you do not agree that your books be freely available through this site to Iranians - Those who are not subject to the Copy Right law - please contact us through your official email address so that we can identify you as the author or publisher of that books and remove all the books that you don't like to be accessible through this site. Note that only downloadable material can appear on this website. Also, note that this site is not the source of illegal publication of the books; We only gathered the books accessible via the Internet together and made these books more accessible to Iranians.


Valid XHTML 1.0 Transitional